Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

II miejsce SP Mstów w piłce ręcznej dziewcząt

Kwiecień 09, 2018

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Mstowie zajęła drugie miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt.

Turniej finałowy odbył się w Konopiskach 22.03.2018r. W tym roku rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a w finałach wystąpiło 5 reprezentacji. Mstowskie zawodniczki zaprezentowały sportowy charakter, ambicję i wolę walki.

Wielkie brawa dla całej drużyny! II miejsce to największy sukces w historii szkoły w tej kategorii wiekowej dziewcząt w piłce ręcznej. Warto odnotować, że dziewczęta z mstowskiej szkoły w całym turnieju nie przegrały żadnego meczu, a od mistrzostwa powiatu dzieliło je tylko 15 sekund (!).
 

zd1

 

Wyniki spotkań drużyny SP Mstów: Mstów – Lelów 2:2, Mstów – Widzów 4:1, Mstów – Konopiska 2:2, Mstów – Witkowice 5:0.

Skład SP Mstów: Rozalia Trąbska, Patrycja Zwolska, Marta Kowalczyk, Lena Dobosz, Maja Symula, Maja Lewacka, Łucja Lipka, Roksana Gawron, Wiktoria Kubik, Amelia Heręży.

Opiekun: Piotr Całusiński

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).