Sobota, 31 października 2020r. | Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa
Pokaż menu

„Inicjatywa Sołecka 2020” w Srocku

14 października, 2020

Poprzez zakup i montaż urządzeń rekreacji ruchowej – z dofinansowaniem w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka 2020” - zrealizowane zostało zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy budynku remizy w miejscowości Srocko.
 

Województwo Śląskie realizowało konkurs za pośrednictwem Departamentu Terenów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego. O pomoc finansową ze środków budżetu Województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa, za pośrednictwem gmin. Wkładem własnym mogły być środki z funduszu sołeckiego.

logo-slaskie-kolorowe-cmyk

 

„Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w miejscowości Srocko”

Zagospodarowany teren położony jest w centralnej części miejscowości. To praktycznie jedyna w Srocku przestrzeń, która mogła być przeznaczona do celów rekreacyjnych. Wcześniejszy jej stan ograniczał jednak aktywne spędzanie wolnego czasu - z uwagi na brak odpowiedniego zaplecza oraz wyposażenia.

W wyniku wykonanych prac teren spełnia zarówno funkcję rekreacyjną, jak i integracyjną dla mieszkańców. W ramach realizacji zadania zakupiono i zamontowano następujące urządzenia rekreacji ruchowej:

- zjazd linowy (o długości 25 m)

- karuzela tarczowa z siedziskami

- orbitrek pojedynczy

- prasa nożna

- krzesło do wyciskania

- motyl klasyczny

- street workout III

- wioślarz

- twister

 

Dodatkowo zamontowany został kosz na śmieci. Wszystkie zakupione urządzenia spełniają aktualne normy bezpieczeństwa, wykonane są z profili metalowych malowanych proszkowo i płyt HDPE.

Powyższa inwestycja pozwoli osobom w każdym wieku na prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, a dodatkowo łączy aktywność fizyczną z możliwością przebywania na świeżym powietrzu.

 

slaskie-pozytywna-energia

Cele Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka”:

  1. kształtowanie świadomości narodowej i obywatelskiej mieszkańców
  2. pobudzanie aktywności gospodarczej
  3. podnoszenie konkurencyjności i innowacyjności gospodarczej województwa
  4. zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego
  5. kształtowanie i utrzymanie ładu przestrzennego.

 

więcej: www.slaskie.pl

Gmina Mstów skutecznie pozyskiwała środki w ramach Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w ubiegłych latach (2018-2019) m.in.

 http://www.mstow.pl/art/3658,zakonczenie-realizacji-marszalkowskiego-konkursu-inicjatywa-solecka

http://www.mstow.pl/art/3311,zagospodarowanie-skweru-przy-ulwolnosci-w-mstowie ;

http://www.mstow.pl/art/3306,pobudzenie-aktywnosci-fizycznej-mieszkancow-poprzez-stworzenie-miejsc-do-aktywnego-wypoczynku-i-rekreacji-w-miejscowosci-jaskrow

 

 

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).