Środa, 15 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych

15 października, 2019

W wielu placówkach oświatowych Gminy Mstów okres wakacyjny i początek roku szkolnego został wykorzystany do wykonania ważnych prac inwestycyjnych czy remontowych. Władze Gminy Mstów ze szczególną troską podchodzą do spraw, związanych z edukacją uczniów szkół z naszego terenu.

1. O tym, że sześć placówek oświatowych z terenu naszej Gminy (tj. Brzyszów, Jaskrów, Kuchary, Mokrzesz, Małusy Wielkie, Zawada) otrzymało dofinansowanie i zakupiło sprzęt multimedialny w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica” pisaliśmy już wcześniej:

http://www.mstow.pl/art/3649,aktywna-tablica-dofinansowanie-dla-szkol

a3

2. Trwają również prace, związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej tj. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Małusach Wielkich oraz Szkoły Podstawowej w Mstowie. Rozpoczęły się jeszcze w okresie wakacyjnym i przebiegają zgodnie z harmonogramem - zakres zadań w obu placówkach jest kompleksowy i bardzo szeroki.

Więcej:

http://www.mstow.pl/art/3634,termomodernizacja-szkol-w-malusach-wielkich-i-w-mstowie

t3

3. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie odbyło się uroczyste otwarcie Ekopracowni „ŻYWIOŁY ZIEMI”, której utworzenie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW).

Więcej: http://www.mstow.pl/art/3653,zielona-pracownia-na-100-lecie-szkoly-w-jaskrowie

j12

 

Dodatkowo w jaskrowskiej szkole w okresie ostatnich wakacji wykonano:

- odnowienie pokoju nauczycielskiego,

- częściowe odnowienie świetlicy i dolnego korytarza,

- odwodnienie kotłowni,

- remont placu zabaw .

(info: Dyrektor ZSP w Jaskrowie, Robert Knysak)

 

 

4. W Przedszkolu w Wancerzowie podczas wakacji odbył się remont trzech sal na parterze budynku. Sale zostały pomalowane w piękne pastelowe kolory, drzwi okalają kolorowe pasy - które powodują uśmiech na twarz zarówno przedszkolaków, jak i dorosłych.

(Info: Dyrektor Przedszkola, Justyna Krauze-Cieślińska)

s10

Galeria zdjęć

Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019Inwestycje i remonty w placówkach oświatowych gm. Mstów 2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).