Środa, 19 stycznia 2022r. | Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Pokaż menu

Inwestycje i remonty w Szkołach

23 listopada, 2021

W celu zapewnienia właściwego stanu technicznego i funkcjonalnego placówek oświatowych w 2021r. wykonano niezbędne inwestycje, prace remontowe oraz zakupy wyposażenia.

Stan techniczny i funkcjonalność budynków oświatowych oraz urządzeń sportowo-rekreacyjnych w naszej gminie należy uznać za bardzo dobry - co jest rezultatem stałych, znacznych nakładów finansowych ponoszonych od wielu lat przez samorząd. Władze Gminy Mstów ze szczególną troską podchodzą również do spraw, związanych z edukacją uczniów szkół z naszego terenu.

remonty_szkoly

W ramach wzbogacenia bazy lokalowej szkół i przedszkoli, zrealizowano (lub w trakcie realizacji) następujące zadania (m.in.):

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jaskrowie
- wymiana ogrodzenia szkolnego (pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4263,ogrodzenie-przy-zsp-w-jaskrowie )
- malowanie części przedszkolnej
- remont podłogi w sali nr 2 (cyklinowanie, malowanie, renowacja)
- remont sali pracowni komputerowej + wymiana gumolitu
- rozbudowa i modernizacja sieci internetowej w szkole (internet „po kablu“ do każdej sali)
- montaż rolet (przedszkole, świetlica, sala „akwarium”)
- naprawa i modernizacja oświetlenia w salach 1, 2, 3

remonty_szkoly_2

Zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia
Zakupiono m.in. lodówkę, niszczarkę, urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kopiarka, skaner), dwa monitory interaktywne 75” i 65”.

Szkoła kontynuuje realizację projektu „Rozwój z CLIL – metodą skutecznej nauki” w ramach programu „ERASMUS +” (w tym roku 9 osób odbyło dwutygodniowe szkolenia we Włoszech i na Malcie). Realizowana jest także rewitalizacja boiska trawiastego przy szkole – dzięki dofinansowaniu Fundacji „CEMEX“ (wniosek składali rodzice).

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie
Zrealizowano zadanie pn. „Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Zawadzie wraz z montażem odnawialnych źródeł energii” (pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4321,dofinansowanie-dla-zsp-zawada )

remonty_szkoly_4

Z prac remontowych wykonano: remont pomieszczenia sanitarnego, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w pomieszczeniu gospodarczym, wymianę hydrantów wewnętrznych, remont posadzki w gabinecie dyrektora, montaż ogrodzenia

Zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia:
Zakupiono tablice do piłki koszykowej (wraz z osprzętem), zabawki i pomoce dydaktyczne do przedszkola, książki do biblioteki (w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa), wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych (ze środków rezerwy subwencji oświatowej), regały i krzesła do sali matematycznej.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Małusach Wielkich
Wykonano gruntowny remont Sali gimnastycznej (malowanie ścian, cyklinowanie i malowanie parkietu (pisaliśmy o tym: https://www.mstow.pl/art/4222,remont-sali-gimnastycznej-w-zsp-malusy-wielkie ). Zakupione zostały również pomoce dydaktyczne i zabawki dla przedszkola, sprzęt sportowy (wyposażenie sali gimnastycznej), stół do tenisa stołowego.

remonty_szkoly_6

Szkoła Podstawowa w Krasicach
Trwają prace budowlane, związane z kompleksową termomodernizacją budynku szkoły. https://www.mstow.pl/art/4359,termomodernizacja-szkoly-w-krasicach

remonty_szkoly_7
Zakres termomodernizacji obejmuje m.in.:
- docieplenie ścian i remont dachu budynku Szkoły Podstawowej w Krasicach,
- przebudowę dachu nad salą przedszkolną,
- remont kominów i ław kominiarskich,
- wykonanie instalacji odgromowej,
- odtworzenie nawierzchni utwardzonej przy budynku,
- modernizację instalacji c.o. oraz modernizację kotłowni zasilanej kaskadą kotłów gazowych,
- wykonanie nowych parapetów okiennych, obróbek blacharskich, systemu rynnowego itp.

Przedszkole w Siedlcu
Wykonane zostały prace naprawcze w budynku przedszkola m.in. wymiana drzwi wejściowych, naprawa uszkodzonego deskowania dachu, uszczelnienie styku opaski betonowej z budynkiem, naprawa ubytków tynków zewnętrznych, naprawa wideodomofonu.

Zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia (m.in.): artykuły biurowe, papiernicze i plastyczne, huśtawka metalowa podwójna,  huśtawka ważka,  zestaw pomocy logopedycznych, tablice korkowe, myjka do okien Karcher, odkurzacz piorący Karcher, pomoce dydaktyczne (drewniane sortery).

Przedszkole w Wancerzowie 
Wykonany został montaż klimatyzacji, naprawa górnego dachu, malowanie korytarza i szatni. Zakupiono również pomoce dydaktyczne i zabawki dla dzieci. 

Szkoła Podstawowa w Brzyszowie
Remonty:
- modernizacja sieci internetowej w budynku szkolnym
- montaż oświetlenia boiska
- wymiana oświetlenia w sali lekcyjnej
Zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych: sprzęt nagłaśniający, rolety okienne, 2 radiomagnetofony, biurka i krzesła obrotowe, projektor multimedialny, ekran, głośniki, 3 laptopy.

Szkoła Podstawowa w Mokrzeszy
Remonty
Wykonany został remont sali informatycznej, korytarza szkolnego, sali lekcyjnej (plus wymiana oświetlenia i drzwi).

Zakup pomocy dydaktycznych
Zakupiono wyposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczej (ze środków rezerwy subwencji oświatowej) oraz pomoce do gabinetu logopedycznego.

Szkoła Podstawowa w Mstowie (+ filia SP w Kucharach)
Remonty
- remont sali nr 23 (malowanie i wymiana instalacji elektrycznej), modernizacja monitoringu wizyjnego w budynku i na zewnątrz,
- malowanie sali w oddziale przedszkolnym
- montaż siatki („piłkochwytów”) na boisku szkolnym  https://www.mstow.pl/art/4249,wymiana-pilkochwytow-przy-sp-mstow    
- roboty elektryczne w sali nr 22  
- naprawa automatyki bramy wjazdowej 
remonty_szkoly_9

Zakup pomocy dydaktycznych i wyposażenia
Wyposażenie sali lekcyjnej w ramach projektu „Zielona pracownia”, zakup i montaż rolet okiennych, sprzęt do utrzymania czystości, licencje e-dziennik, sekretariat, świadectwa, program płacowo-księgowy, tablice i szafy do oddziału przedszkolnego, sprzęt multimedialny (tablica, monitor), stoliki i krzesła do świetlicy szkolnej.

Galeria zdjęć

Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021Inwestycje w Szkołach 2021

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).