Niedziela, 27 września 2020r. | Imieniny: Wincentego, Mirabeli, Justyny
Pokaż menu

IV Memoriał Piłkarski im. Konrada Tyrasa

06 sierpnia, 2020
Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Budynek Urzędu Gminy - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

 „Iskra” Mokrzesz uczciła pamięć swojego zmarłego tragicznie prezesa, Konrada Tyrasa, organizując kolejny Memoriał Piłkarski jego imienia. Po raz drugi z rzędu w turnieju zwyciężyła Laguna Mstów.

Historia klubu piłkarskiego z Mokrzeszy zaczęła się w 2007 roku. Szybko okazało się, że mogła być bardzo krótka, jeśli nie znalazłby się człowiek, który zechciałby wziąć na swoje  barki trudów związanych z prowadzeniem klubu. Podjął się tego Konrad Tyras, mieszkaniec Mokrzeszy, a potem także sołtys miejscowości. Kiedy wydawało się, że coraz efektowniejsze sportowe i organizacyjne sukcesy „Iskry” pod jego wodzą są tylko kwestią czasu, w sierpniu 2016r. Konrad Tyras zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Kilka miesięcy po Jego śmierci podjęto decyzję o organizacji memoriałowego turnieju, upamiętniającego postać zmarłego tragicznie działacza. Kolejne edycje odbywają się co roku do dnia dzisiejszego.

 

 

 

 

Tegoroczna, czwarta odsłona rozpoczęła się od krótkiego przypomnienia postaci Konrada Tyrasa, po którym nastąpiła symboliczna minuta ciszy. W trakcie tego wyjątkowego momentu na widowni mokrzeskiego boiska zapłonęły race.

Czwarty już Memoriał rozegrano z udziałem sześciu zespołów, podzielonych na dwie grupy. W pierwszej rywalizowały: Iskra Mokrzesz, Mokrzeska Młodzież i Oldboys Zib – Bernat. W grupie drugiej znalazły się natomiast: Laguna Mstów, Biała Gwiazda Krasice i Kusięta.

 

 

Do meczów półfinałowych awansowały: Laguna Mstów i Oldboys Zib Bernat oraz Iskra Mokrzesz i Laguna Mstów.

W meczu o piąte miejsce Biała Gwiazda pokonała Mokrzeską Młodzież, a do wielkiego finału awansowały: Laguna Mstów i Kusięta. Ostatecznie po raz drugi z rzędu po główne trofeum sięgnęli zawodnicy z Mstowa.

 

 

 

 

Obok zmagań sportowych, organizatorzy imprezy, zapewnili uczestnikom szereg dodatkowych atrakcji. Jedną z nich był poczęstunek, przygotowany przez panie z nowo powstałego mokrzeskiego Koła Gospodyń Wiejskich „Iskierki”. Panie przygotowały szereg smakołyków, których to skosztować można było nieodpłatnie. 

Na brak atrakcji nie mogli też narzekać najmłodsi uczestnicy imprezy. Przygotowano dla nich darmowe: popcorn i watę cukrową. Ponadto była okazja przyjrzenia się z bliska, a nawet od środka wozom strażackim OSP Mokrzesz oraz radiowozowi częstochowskiej KMP.

 

 

 

Wśród gości imprezy nie zabrakło wójta Tomasza Gęsiarza, który od lat wspiera organizatorów mokrzeskiego Memoriału. Pojawił się też proboszcz tutejszej parafii, ks. Krzysztof Nowak. Jednym z punktów programu było tez podziękowanie sponsorom, pomagającym „Iskrze” Mokrzesz w codziennym funkcjonowaniu. Z imprezy powstaje też relacja filmowa, w której znajdą się między innymi wspomnienia uczestników, pamiętających  Konrada Tyrasa. Jego montażem zajmie się Bartosz Paludkiewicz, autor filmów związanych z „Iskrą” Mokrzesz, które obejrzeć można na Youtube.

Organizatorzy Memoriału co roku przygotowują oficjalny gadżet, który trafia do uczestników imprezy. W tym roku były to klubowe breloki oraz okolicznościowe proporce z wizerunkiem Konrada Tyrasa.

 

 

 

Relacja: Adam Jakubczak

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).