Środa, 15 lipca 2020r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Jabłko na Rynku w Mstowie

26 listopada, 2019

Po odświeżeniu i wymianie zewnętrznej „skórki” na mstowski rynek powróciło jabłko, które jest już stałym elementem krajobrazu gminy.

Mstowskie jabłko ma blisko 3 metry wysokości. Szczególnie atrakcyjne bywa po zmroku - jest bowiem podświetlone kilkoma tysiącami lampek ledowych. Nic dziwnego, że wiele osób chce się uwiecznić na jego tle. Wielkie jabłko będzie nadal całoroczną atrakcją Mstowa.

j3

Jabłkowy gigant pojawił się na mstowskim rynku w 2016r. przy okazji czwartej edycji „Święta Jabłka”-  imprezy promującej ponad 200 hektarów sadów owocowych w gminie Mstów.

Galeria zdjęć

Mstowskie Jabłko 2019Mstowskie Jabłko 2019Mstowskie Jabłko 2019Mstowskie Jabłko 2019Mstowskie Jabłko 2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).