Środa, 26 czerwca 2019r. | Imieniny: Jana, Pawla
Pokaż menu

„Jura Futsal Cup” 2019

Styczeń 07, 2019

5 Stycznia w hali sportowej w Mstowie odbyła się kolejna już, IV edycja turnieju „Jura Futsal Cup”. W turnieju udział wzięło 20 zespołów głównie z woj. śląskiego. Podkreślić trzeba, że poziom sportowy tegorocznej edycji był najwyższy z dotychczasowych czterech. Gościliśmy tak uznane marki jak: Budoserwis Chorzów, Złote Arkady, Pryzmat Zabrze, Semi Świerklany, Furnipol Częstochowa - co zwiększyło zdecydowanie poziom piłkarski.

Łącznie rozegrano 48 spotkań, w których strzelono 140 bramek.

plakat

Podział na grupy

GRUPA A:
Sengam Sport/Polimerplast
Wyindywidualizowani Zawiercie
Ekipa Prusa Czeladź
White Devils Częstochowa
Ol-Dach Myszków

GRUPA B:
Nexx Developer Team
Szóstka Katowice
High Life
Medaliki
AKS Cannon Krusin

GRUPA C:
Semi Gordon Świerklany
Gesanet Knurów
Pryzmat Zabrze
CS PSP Częstochowa
Furnipol Częstochowa

GRUPA D:
Budoserwis Chorzów
Złote Arkady
Gnaszyn Team
Auto Borys Będzin
Formoza

Mecze w grupach A i B przebiegały w bardzo spokojnej atmosferze, awans do ćwierćfinałów uzyskali faworyci swoich grup: Sengam i Szóstka oraz White Devils i Medaliki.

Spotkania w grupach C i D były pełne emocji, dramaturgii, rywalizacja była bardzo zacięta. Promocję do fazy ćwierćfinałowej z tych grup uzyskały ekipy: Furnipol, CS PSP, Budoserwis i Złote Arkady.
 

j2

Ćwierćfinały:

Szóstka Katowice - White Devils 1:5

Sengam – Medaliki 0:0, rzuty karne 6:5

Budoserwis - Furnipol 0:1

Złote Arkady - CS PSP Częstochowa 2:2, rzuty karne 5:4

 

W pierwszej parze półfinałowej spotkały się dwie częstochowskie drużyny - White Devils i Furnipol Czestochowa. Po bardzo zaciętym spotkaniu (zakończonym remisem) znowu mieliśmy okazję oglądać konkurs rzutów karnych. Lepiej wykonywali je doświadczeni zawodnicy Furnipolu, którzy po raz drugi z rzędu meldują się w wielkim finale.
Druga para półfinałowa to pojedynek pomiędzy Sengam Sport a Złotymi Arkadami. Konsekwencja i świetna gra zawodników Sengamu doprowadziła do strzelenia trzech bramek i tym samym zasłużony awans do finału.

 

Półfinały:

White Devils – Furnipol 1:1, rzuty karne 2:3

Sengam – Złote Arkady 3:0

j3
 

W meczu o brąz o pomiędzy White Devils a Arkadami, lepsza okazała się częstochowska młodzież i to ona mogła się cieszyć z brązowych medali. W wielkim finale spotkały się dwie uznane marki: Sengam Sport i Furnipol Częstochowa. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem godnym finału, który przebiegał w pełnej kulturze i według zasad fair-play. Szybkie tempo spotkania do ostatnich sekund, świetne interwencje bramkarza Sengamu Sebastiana Chojnackiego i strzelenie dwóch bramek pozwoliło cieszyć się z kolejnego swojego triumfu drużynie Sengam Sport.

Mecz o 3 miejsce: White Devils – Złote Arkady 3:1

Finał: Sengam – Furnipol 2:0

j10

 

Końcowa klasyfikacja:
1.Sengam Sport/Polimerplast
2.Furnipol Częstochowa
3.White Devils
4.Złote Arkady

Najlepszy zawodnik: Eryk Krupa ( Furnipol Częstochowa)
Najlepszy bramkarz : Sebastian Chojnacki ( Sengam)
Najlepszy strzelec: Kacper Michnicki (White Devils)

 

Dziękujemy drużynom za udział w turnieju i już teraz zapraszamy na turnieje na trawie: ,,Jura Cup Łazy” i „Jurajski” w Złotym Potoku. Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza za objecie patronatem naszej imprezy, Częstochowskiego Związku Piłki Nożnej oraz Starostwa Powiatowego Częstochowa, którzy również objęli patronat nad naszym turniejem, oraz naszych partnerów.

 

Info: Paweł Stefaniak
więcej: https://www.astar.czest.pl/

Galeria zdjęć

„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019„Jura Futsal Cup” 2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).