Środa, 24 lutego 2021r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Kolędowanie w mstowskim klasztorze

26 stycznia, 2021

W ramach noworocznych życzeń, Orkiestra Dęta Rędziny serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Mstów na styczniowe kolędowanie. Odbędzie się ono w niedzielę 31 stycznia w Kościele w Mstowie, po mszy św. o godz. 11.
 

W wykonaniu zespołu zabrzmią tradycyjne kolędy polskie oraz zagraniczne utwory o tematyce świąteczno-zimowej. Dzieci i młodzież z Orkiestry Dętej cieszą się na możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, występ jest dla nich nagrodą za włożony trud w naukę gry na instrumencie, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.

orkiestra-redziny

Wsparciem dla zespołu, a zarazem docenieniem idei jego istnienia, będzie sama obecność na kolędowaniu i wysłuchanie przygotowanego repertuaru. Będzie również możliwość zakupu orkiestrowego kalendarza na rok 2021 przy wyjściu ze świątyni - zgromadzone środki umożliwią dalsze szkolenie uzdolnionej młodzieży.

Przy tej okazji zapraszamy również dzieci i młodzież oraz chętne osoby dorosłe z terenu Gminy Mstów do rozpoczęcia przygody z instrumentem, a w przyszłości do dołączenia w szeregi zespołu.
 

Informacja: Krzysztof Gajowniczek, Kapelmistrz Orkiestry

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).