Sobota, 15 grudnia 2018r. | Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Komunikat o zmianach w komunikacji miejskiej MZDiT

Październik 24, 2017

Od 1.11.2017 roku zmiany na liniach nr 18, 20, 24, 26 i 28

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że od środy 1 listopada 2017 roku zostaną wprowadzone następujące zmiany w kursowaniu linii nr 18, 20, 24, 26 i 28.

 

mzdit
 

 

 

Linie nr 20 i 28 - w celu lepszego dostosowania dojazdów do pracy i szkół od 1.11.2017 r. na niektórych kursach nastąpią korekty godzin odjazdu.

Linie nr 18 i 26 – na wnioski pasażerów zostanie dokonana częściowa zmiana tras w dzielnicy Mirów, polegająca na zamianie tras tych linii na ulicach Komornickiej i Mirowskiej.
Linia 18 od przystanku KOMORNICKA do przystanku SKARPOWA będzie kursować w obu kierunkach ulicą Komornicką, a nie jak dotychczas Mirowską, natomiast linia 26 na tym samym odcinku będzie kursować zamiast ulicą Komornicką, ulicami Morenową i Mirowską.
W związku ze zmianą tras na obu ww. liniach zostaną częściowo zmienione rozkłady jazdy.

 

Linia nr 24 – zmiana trasy w dzielnicy Błeszno – na wnioski pasażerów i ze względu na trudności w manewrowaniu i odbywaniu postoju na małej powierzchni pętli BŁESZNO linia 24 od 1.11.2017 roku będzie zaczynać i kończyć wszystkie kursy na pętli JESIENNA przy skrzyżowaniu tej ulicy z ulicą Bienia.
Wraz z tą zmianą zostaje zakończona obsługa pasażerów tej linii na przystankach BŁESZNO, a zostaje po kilku latach przerwy wznowiona na przystankach JESIENNA i JESIENNA-SZKOŁA.

 

Schemat-linii-specjalnych-1-listopada-2017
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).