Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Koncert patriotyczny tenora Bogusława Morki

Październik 15, 2018

„Jeszcze Polska nie zginęła”, pamięć o bohaterach, miłość do Ojczyzny – mówił i śpiewał o tym Bogusław Morka. Dzień 14 października w Mstowie był bardzo szczególny: Dzień Edukacji Narodowej i wspaniały koncert wybitnego tenora w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

 

Niedzielny wieczór stał się miejscem wspomnień, hołdu dla bohaterów i występu operowego pod przewodnictwem jednego z najznamienitszych polskich śpiewaków – tenora Bogusława Morki.

Ten wybitny artysta jest solistą Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma. Artysta nie stroni od innych gatunków muzycznych wykonując oratoria, pieśni, a także partie operetkowe i musicalowe. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Współpracuje z innymi ikonami sceny Polskiej jak Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Seweryn Krajewski i inni. Bardzo ceni sobie pozytywnie rozumiany patriotyzm oraz spuściznę polską, którą tworzą pieśni patriotyczne i kolędy.

m51

 

Podczas koncertu na scenie w hali sportowej w Mstowie wystąpili również: sopranistka Agnieszka Kozłowska - solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, Baryton o. Tomasz Jarosz oraz towarzyszący zespół kameralny. Agnieszka Kozłowska koncertuje często z Bogusławem Morką. Jako sceniczna partnerka z powodzeniem wystąpiła u boku Jose Cury w koncercie „José Cura i jego goście” w Zabrzu, w listopadzie 2014 roku.

 

m19

 

Artyści wykonali w Mstowie kilka utworów związanych z tematem Niepodległości, zawartych na wydanej z tej okazji płycie pt. „Krzyż i Orzeł”. Znalazły się na niej klasyczne pieśni patriotyczne, takie jak m.in. ”Święta miłości”, „W krwawym polu”, „Orlątko” czy „Modlitwa obozowa”.

Posłuchać też można było kilku wspaniałych i znanych utworów światowego zasięgu, jak chociażby utwór z musicalu „Koty” czy słynne „Time to say goodbye”. Narrację prowadził sam Bogusław Morka, który wprowadzał w tajniki utworów oraz oddał hołd narodowym bohaterom. Wieczór był pełen powagi, dostojeństwa i dumy, które artysta podkreślał i prosił pielęgnować.
 

m11

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na niedzielny koncert. Z pewnością wyszli oczarowani występem. Dyrekcja GOKu dziękuje również Wolontariatowi Szkoły Podstawowej w Mstowie (pod kierunkiem Justyny Klimczak i Iwony Sieradzkiej) za pomoc przy organizacji imprezy.

 

Info: Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie

 

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
http://www.mstow.pl/art/3185,dofinansowanie-w-ramach-programu-niepodlegla

*******************************

mkidn_logo

Program „Niepodległa”

W maju 2017r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą „Niepodległa” na lata 2017-2021. Nadzór nad realizacją programu „Niepodległa” sprawuje Pełnomocnik Rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, minister Jarosław Sellin, sekretarz stanu w MKiDN. Bieżącą koordynacją obchodów oraz nadzorem nad częścią programów dotacyjnych włączających Polaków w świętowanie, zajmuje się Biuro Programu „Niepodległa” (BPN).

Celem strategicznym programu jest szerokie włączanie mieszkańców Polski w świętowanie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową państwowości.

 

Więcej: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci

Galeria zdjęć

Koncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława MorkiKoncert patriotyczny tenora Bogusława Morki

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).