Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Koncert „Piosenki okresu międzywojennego”

Maj 14, 2019

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie rozbrzmiały niezapomniane i ponadczasowe nuty piosenek okresu międzywojennego.

 

Okres międzywojenny to czas szczególny dla kultury polskiej - muzyki, sztuki, kina. To czas, gdy artyści wychodzili zza kulis teatralnych na ekrany kin i telewizorów. „Czarno-biała” sztuka stała się esencją elegancji, intelektu i poziomu kulturowego Polaków. Do dziś ogromnym szacunkiem cieszą się nie tylko fotografie z tamtych czasów, ale i dzieła ówczesnych artystów. Dowodem na to jest ilość koncertów i wydarzeń organizowanych w wielu miejscowościach w Polsce. Gmina Mstów jest także jednym z tych miejsc, gdzie to dziedzictwo jest kultywowane i przypominane.

k1

Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” był okazją do ukazania sylwetek będących ikonami dwudziestolecia m.in. Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga. To dzięki pamięci potomnych, i nas samych, do dziś nuci się w domu: „Ach, śpij kochanie”, czy „Ja się boję sama spać”. Każdy zna słowa piosenek: „już taki jestem zimny drań”, czy „umówiłem się z nią na dziewiątą”. A i słynna ‘Ada” czy ‘gramofon” też mają swoich wielbicieli.

k2

Znajomość treści i melodii utworów udowodnili widzowie koncertu, włączając się we wspólny śpiew. Pewną niespodzianką był także występ młodych adeptów sztuki tanecznej - uczestników zajęć z tańca nowoczesnego, którzy pierwszy raz publicznie zaprezentowali swoje umiejętności. Występ dzieciaków bardzo się podobał, a ich zmagania nagrodzono gromkimi oklaskami.
 

Informacja: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK w Mstowie

Galeria zdjęć

Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019Koncert „Piosenki okresu międzywojennego” -GOK Mstów, 12.05.2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).