Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Korekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie

Lipiec 07, 2019

Zakończono prace, związane z korektą geometrii skrzyżowania Drogi Wojewódzkiej nr 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie. Zadanie rozpoczęło się jeszcze w 2018 roku, teraz przyszedł czas na finalizację prac. O postępach realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach inwestycji pisaliśmy już wcześniej: 

http://www.mstow.pl/art/3212,korekta-geometrii-skrzyzowania-dw-786-z-ul-starowiejska-w-jaskrowie

http://www.mstow.pl/art/3355,korekta-geometrii-skrzyzowania-dw-786-z-ul-starowiejska-w-jaskrowie
 

j0

Podstawowym zadaniem korekty geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie była poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez zmianę parametrów łuku na skrzyżowaniu, wraz z poprawą parametrów zatoki autobusowej. Wybrane rozwiązanie znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszego oraz pojazdów zmechanizowanych na ww. obszarze.

j5

Wcześniejsze parametry łuków na skrzyżowaniu nie pozwalały na prawidłowy wyjazd samochodu osobowego z ul. Starowiejskiej, a pojazdy od dostawczego wzwyż (w tym np. samochody ratowniczo-gaśnicze OSP Jaskrów) przy wyjeździe na prawo w kierunku Mstowa zmuszone były do wjazdu na pas przeciwny (!).

 

Podstawowe warunki realizacji inwestycji:

- konstrukcja nawierzchni jezdni zatoki wykonana z kostki kamiennej wielkowymiarowej. Szerokość zatoki 3,0 m.

- odsunięcie o 5,0 m przejścia dla pieszych przez ul. Starowiejską w rejonie skrzyżowania.

- przebudowa przepustu pod zatoką, wlot i wylot z zastosowaniem żelbetowych ścianek czołowych.

- bitumiczna konstrukcja nawierzchni włączenia na ul. Starowiejskiej.

Wartość zadania: 497.781,00 zł brutto

Galeria zdjęć

Korekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w JaskrowieKorekta geometrii skrzyżowania DW 786 z ul. Starowiejską w Jaskrowie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).