Sobota, 14 grudnia 2019r. | Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana
Pokaż menu

Korekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie

Sierpień 08, 2019

z4

filmik o inwestycjach na DW786 na terenie gm.Mstów

 

Zadanie pn. „Przebudowa łuku drogi wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Mstów”, realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, zostało zakończone.

Chodzi o tzw. „zakręt śmierci” w Zawadzie. Nazwa ta niestety nie jest przypadkowa, gdyż w tym miejscu było mnóstwo wypadków i zginęło wiele osób. Od zawsze ten zalesiony, spadzisty i źle wyprofilowany zakręt był jednym z najbardziej niebezpiecznych w regionie.

z2

stan zakrętu przed inwestycją

 

Po przeprowadzonych pracach ten odcinek drogi wojewódzkiej nr 786 wygląda zupełnie inaczej. Zdecydowanemu polepszeniu uległa widoczność, poprawione zostało odwodnienie terenu i profil kąta zwrotu trasy.

Początek zakresu inwestycji znajduje się w Mstowie, ul. Wolności 127 (km 9+997), koniec w kierunku miejscowości Zawada (km 10+600). Oś drogi posiada jeden łuk poziomy. Jezdnia na całym odcinku ma szerokość 6.5 – 7.0 m, a w miejscu łuku poziomego zaprojektowano odpowiednie poszerzenia. Po obu stronach jezdni znajdują się pobocza z destruktu asfaltowego. 

z7

- „Bardzo się cieszę i dziękuję Dyrektorowi ZDW w Katowicach, Panu Zbigniewowi Taborowi, za podjęcie tego ważnego tematu. O korektę zakrętu „na górce zawadzkiej” od wielu lat zabiegały władze gminne. Cieszę się, że za mojej kadencji się to udało. Teraz wreszcie ten odcinek drogi wojewódzkiej doczekał się przebudowy z prawdziwego zdarzenia i będzie bezpieczniej” – stwierdził Wójt Gminy Mstów, Tomasz Gęsiarz.

 

Wartość prac: 4.381.892,64 zł brutto

Więcej:

http://www.mstow.pl/art/3351,korekta-zakretu-smierci-w-zawadzie

http://www.bip-slaskie.pl/zdwkatowice/zamowienia_publiczne/3

Galeria zdjęć

Korekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończoneKorekta „zakrętu śmierci” w Zawadzie - zadanie zakończone

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).