Środa, 28 października 2020r. | Imieniny: Szymona, Tadeusza
Pokaż menu

Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”

18 września, 2020

Zakończył się Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pn. "Wiedza na wagę życia", który był zorganizowany i finansowany przez Stowarzyszenie Partnerstwo Północnej Jury. W tym kursie uczestniczyli również strażacy ochotnicy z jednostek OSP z terenu Gminy Mstów.
ppj

Kurs KPP ukończyło zgodnie z planem 90 druhów strażaków z obszaru działania "Partnerstwa Północnej Jury". Przez kilka weekendów strażacy uczestniczyli w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych zdarzeniach. W niedzielę 13 września uczestnicy odbyli przed Komisją Egzaminacyjną (pod przewodnictwem pani Konsultant Wojewódzkiej w dziedzinie Medycyny Ratunkowej) egzamin, w trakcie którego musieli wykazać się nabytą wiedzą. Wszyscy strażacy zakończyli egzamin z wynikiem pozytywnym. 

PPJ_OSP_14

W szkoleniu brało udział 15 strażaków z terenu Gminy Mstów, którzy reprezentowali następujące jednostki OSP: Mstów, Jaskrów, Kuchary, Siedlec, Zawada, Mokrzesz, Kobyłczyce.

Nabycie nowych umiejętności, z pewnością umożliwi przeszkolonym druhom bezpieczne, profesjonalne i fachowe udzielanie pomocy medycznej w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia w związku z prowadzonymi akcjami bojowymi. Dodatkowo, nabycie tytułu Ratownika po zdanym egzaminie, umożliwi druhom strażakom pracę przy zabezpieczeniu medycznym na imprezach sportowych, kulturalno- rekreacyjnych, są to również uprawnienia dodatkowe przy ubieganiu się np. o pracę ratownika wodnego.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Mstów i Centrum Transportu Medycznego E-MED

Galeria zdjęć

Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”Kurs KPP „Wiedza na wagę życia”
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).