Sobota, 6 marca 2021r. | Imieniny: Rózy, Jordana, Agnieszki
Pokaż menu

Marek Cieślak promuje gminę w „Przeglądzie Sportowym”

19 lutego, 2021
Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL Rzeka Warta przepływająca przez Mstów - Przykuta - Praca własna / Wikipedia / GFDL

Marek Cieślak, mieszkaniec naszej gminy i jednocześnie wieloletni zawodnik oraz trener reprezentacji Polski na żużlu, na wędrówkę po malowniczych terenach Gminy Mstów zabrał przedstawicieli „Przeglądu Sportowego”.

71-letni były żużlowiec, a obecnie trener, znany jest powszechnie ze swojej miłości do rowerów, a sąsiedzi w różnych porach dnia często widują go przemykającego drogą właśnie na kolarzówce. W ostatnim czasie rower poszedł jednak czasowo w odstawkę, a zimową aurę Cieślak zaczął wykorzystywać na długie wędrówki piesze.

 

Rafał Rusek/PressFocus / Newspix

 

Trener Marek Cieślak znalazł sobie nową pasję, którą jest nordic walking. Legendarny szkoleniowiec praktycznie codziennie urządza sobie przynajmniej 12-kilometrową wędrówkę. Wyprawy mają walor nie tylko sportowy (wiele stromych podejść i szybkie tempo), ale także widokowy. Cieślak mieszka w Jaskrowie, w Gminie Mstów – nie tylko w naszej opinii teren gminy to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, na skraju Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

 

 

 

Marek Cieślak wciąż jest w naprawdę znakomitej formie i przedstawiciele „Przeglądu Sportowego” nie mieli łatwo dotrzymać mu kroku. A wyznaczona trasa była zróżnicowana, ciekawa i malownicza – prowadziła wzdłuż urokliwego przełomu rzeki „Warty” w Jaskrowie do Sanktuarium Św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce w Siedlcu.

 

 

W ostatnim czasie takie spacery urządzam sobie codziennie i niemal zawsze odkrywam jakieś fajne miejsce. Ostatnio przypomniałem sobie, że przyjeżdżałem w to miejsce na obozy jako harcerz. Wtedy jednak nie mogłem wiedzieć, że kilkadziesiąt lat później zamieszkam właśnie na tym terenie. Okolica jest tak piękna, że aż żal byłoby tego nie wykorzystać – przyznaje Cieślak.

 

 

Cały artykuł „Przeglądu Sportowego” i zdjęcia:

https://www.przegladsportowy.pl/zuzel/zuzel-marek-cieslak-oprowadzil-nas-po-swojej-pieknej-okolicy/33hdewe#slajd-20

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).