Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Modernizacja drogi dojazdowej do pól Kobyłczyce-Mokrzesz

Listopad 03, 2018

Wniosek gminy Mstów o środki budżetu województwa śląskiego w ramach tzw. Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych pn. „Remont (modernizacja) drogi dojazdowej do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz” (długość odcinka: 1285mb) został przesunięty  z listy rezerwowej i wybrany do dofinansowania !

slaskie

Gmina Mstów złożyła w lutym br. 2 wnioski o środki budżetu województwa śląskiego w na wykonanie odcinków dróg dojazdowych do pól. http://www.mstow.pl/art/3080,wnioski-na-drogi-dojazdowe-do-pol-w-ramach-fogr  Droga dojazdowa do gruntów ornych w Jaskrowie (do oczyszczalni ścieków) znalazła się na liście rankingowej i została już wykonana wcześniej.
Aktualnie trwają prace na odcinku Kobyłczyce-Mokrzesz. Gmina w procedurze przetargowej wyłoniła Wykonawcę zadania, realizacja inwestycji w listopadzie br.

 

m1

 

Droga dojazdowa do gruntów rolnych Kobyłczyce-Mokrzesz jest to droga gminna, gospodarcza - stanowi komunikację do pól dla mieszkańców Kobyłczyc i Mokrzeszy. Istniejąca infrastruktura drogowa na tym odcinku nie jest zadowalająca. Zakres projektu zakłada m.in. wymianę nawierzchni gruntowej na nawierzchnię bitumiczną (z podbudową tłuczniową), wraz z utwardzeniem poboczy, odwodnieniem. Wartość inwestycji: 850.000,00 zł.

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).