Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Modernizacja oświetlenia przy Klasztorze w Mstowie

25 listopada, 2019

W ostatnim czasie wykonana została modernizacja oświetlenia murów klasztornych, schodów i parkingu przy Kościele w Mstowie.

Zakres prac obejmował m.in. wymianę źródeł ciepła w oprawach, przegląd i usprawnienie instalacji elektrycznej, wymianę uszkodzonych układów zapłonowych.

k0a

 

Przypomnijmy, że inwestycję podświetlenia murów obronnych zabytkowego klasztoru Kanoników Regularnych Laterańskich Gmina Mstów zrealizowała w 2014r., w ramach projektu pn. „Wrota Mstowa, czyli stworzenie centralnego punktu przy drogach wjazdowych do miejscowości Mstów poprzez oświetlenie murów obronnych zabytkowego klasztoru, dwóch wież kościoła oraz zieleni towarzyszącej” - współfinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Natomiast podświetlenie schodów zostało wykonane wcześniej, w 2010r.

Galeria zdjęć

Modernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w MstowieModernizacja oświetlenia przy Klasztorze w Mstowie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).