Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów”

Listopad 18, 2018

1a

Film:  "Wymiana oświetlenia ulicznego w gminie Mstów"

 

Zadanie pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów", na które gmina Mstów otrzymała dofinansowanie unijne w ramach RPO WSL na lata 2014-2020, zostało zrealizowane.

2017-02-06-RPO-program

 

O zatwierdzeniu Listy Rankingowej przez Zarząd Województwa Śląskiego, otrzymanym dofinansowaniu i trwających pracach pisaliśmy obszernie już wcześniej:

http://www.mstow.pl/art/2938,modernizacja-oswietlenia-ulicznego-na-terenie-gminy-mstow-z-dofinansowaniem-uniijnym

http://www.mstow.pl/art/2676,modernizacja-oswietlenia-ulicznego-na-terenie-gminy-mstow

http://www.mstow.pl/art/3259,modernizacja-oswietlenia-ulicznego-na-terenie-gminy-mstow

DSC_0300a 

Wymiana przestarzałych technologicznie lamp sodowych, na lampy ledowe najnowszej generacji realizowana była według harmonogramu we wszystkich miejscowościach gminy Mstów.

Oprawy LED wykonane są z aluminium oraz szkła hartowanego (obudowy). Mają bardzo wysokie oceny jakościowe, co potwierdza dodatkowy certyfikat ogólnoeuropejski "ENEC", przyznawany produktom o najwyższych cechach sprawdzonych podczas laboratoryjnego, niezależnego badania przez jednostki certyfikujące.

led-209x209

Modernizacja i wymiana na nowe oprawy LED pozwoli na znaczne oszczędności w budżecie gminy z tytułu opłat za oświetlenie uliczne:

 • Moc łączna (całkowita) starych opraw to ok. 175 kW, nowa instalacja ma moc całkowitą ok. 93 kW, mamy tu więc podstawową oszczędność mocy 47%.
 • Dodatkowo oprawy LED mają automatyczną redukcję mocy (dobowo, łącznie 35%) i ściemniają się w godzinach nocnych i późnonocnych dla dalszych oszczędności:
  • od zachodu do 21.30 - 100%
  • od 21.30 –redukcja mocy o 30%
  • od 23.30 –redukcja mocy o 60%
  • od 04.30 –redukcja mocy o 30%
  • od 05.30 do wschodu – 100%

 

 • Wraz z redukcją mocy całkowita oszczędność energii to ok. 65% względem stanu sprzed modernizacji, a moc całkowita z redukcją mocy to 60,20 kW.
 • Oprawy LED emitują światło białe (naturalne-białe) o barwie 4000K (stare dawały światło żółte 2700K)

Galeria zdjęć

Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie pracModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów - rozpoczęcie prac

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).