Sobota, 21 kwietnia 2018r. | Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa
Pokaż menu

„MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO NA TERENIE GMINY MSTÓW”

Luty 06, 2017

Gmina Mstów złożyła wniosek o dofinansowanie realizacji projektu pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Mstów" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Nabór został ogłoszony w ramach poddziałania 4.5.2 (typ projektu: poprawa efektywności energetycznej oświetlenia – RIT Subregionu Północnego) i trwał do 29 grudnia 2016 r.
 

2017-02-06-RPO-program.jpg

Przedmiotem projektu jest modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Mstów. Projekt obejmuje wymianę 1.783 sztuk opraw oświetleniowych wyposażonych w wysokoprężne lampy, na nowe LED, wyposażone w autonomiczne, programowalne (z poziomu szafy SO) układy redukcji mocy.

W ramach przedsięwzięcia zostaną wykonane roboty budowlane oraz zapewniona zostanie promocja projektu.

 

2017-02-06-Lampy_LED.jpg
 

Aktualnie duża część oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Mstów oparta jest na przestarzałych technologicznie lampach, pochłaniających bardzo dużo energii w stosunku do lamp najnowszej generacji. W gminie dominują głównie lampy rtęciowe i sodowe (o mocy opraw 70-250 kW), które zużywają dwukrotnie więcej energii elektrycznej w porównaniu do oświetlenia LED.

Modernizacja i wymiana na nowe oprawy LED pozwoli na znaczne oszczędności w budżecie gminnym z tytułu opłat za oświetlenie uliczne.

2017-02-06-led.jpg

Wniosek został złożony na kwotę 1.932.552,0 zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie ok.63%. Realizacja projektu jest planowana (w przypadku uzyskania dofinansowania) w br. lub w 2018 r.

 

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).