Poniedziałek, 24 lutego 2020r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających Azbest

Styczeń 14, 2020

NABÓR WNIOSKÓW NA USUNIĘCIE WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST

Informujemy, że Gmina Mstów w 2020 roku  ma możliwość ubiegania się o pozyskiwanie dofinansowania ze środków  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach zadania związanego z usuwaniem i unieszkodliwieniem azbestu. W związku z powyższym ogłasza się nabór wniosków na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Realizacja złożonych wniosków będzie uzależniona od uzyskanego dofinansowania.

azbest_03

Dofinansowanie obejmuje 100% kosztów związanych z odbiorem, demontażem, transportem oraz unieszkodliwieniem wyrobów zawierających azbest z domów oraz obiektów należących do osób fizycznych. W pierwszej kolejności usuwane będą pokrycia o najwyższym stopniu uszkodzenia. Dofinansowanie nie obejmuje kosztów zakupu czy też montażu nowego pokrycia.

 

Wszyscy zainteresowani usunięciem odpadów azbestowych w 2020r. proszeni są o zgłoszenie się do Urzędu Gminy w Mstowie, pok. 14, tel. 343284005 wew. 34.

Termin składania wniosków upływa 16.03.2020r.

 

Wymagane dokumenty:

  • wniosek o przystąpienie do projektu,
  • ocena stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania wyrobów zawierających azbest,
  • kolorowe zdjęcia obiektu, z którego zdejmowane będą odpady zawierające azbest lub zdjęcia zdemontowanych i zdeponowanych odpadów zawierających azbest – wraz z dokładnym pomiarem kubaturowym i opisem zawierającym adres nieruchomości na której one się znajdują.

 

Druki wniosku oraz druki oceny stanu i możliwości bezpiecznego użytkowania odpadów zawierających azbest dostępne są w Urzędzie Gminy w Mstowie pok. 14 lub na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy w Mstowie: www.mstow.pl

Załączniki do pobrania :

Źródło: Urząd Gminy Mstów



Gmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).