Wtorek, 1 grudnia 2020r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

Oczyszczenie zbiornika wodnego w Zawadzie

23 października, 2020

Zagospodarowany został teren na działce nr 210 w Zawadzie, poprzez wykonanie czyszczenia zbiornika wodnego oraz montaż nowego ogrodzenia panelowego. Zadanie zrealizowano w ramach Funduszu Sołeckiego.
 

Zakres prac obejmował m.in.:

- oczyszczenie zbiornika o powierzchni ok. 1000m2 z osadu zalegającego na dnie ,

- profilowanie skarp , 

- uszczelnienie jazu odpływowego ze zbiornika ,

-ułożenie ażurów betonowych na ścianie zachodniej (od strony placu zabaw) ,

- uporządkowanie terenu.

Zawada-staw_6

Dodatkowo wykonane zostało nowe ogrodzenie zbiornika wodnego (z siatki modułowej), na odcinku ok. 70 mb - wraz z furtką, zlokalizowaną od strony ulicy Stawowej w Zawadzie. W celu poprawy bezpieczeństwa istniejąca furtka na plac zabaw została przełożona – tak, aby wejście dla rodziców i dzieci było zlokalizowane bezpośrednio od ulicy, a nie od strony stawu.

Zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym w Zawadzie będzie kontynuowane w 2021r.

Galeria zdjęć

Oczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w ZawadzieOczyszczenie zbiornika wodnego w Zawadzie
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).