Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego

Wrzesień 10, 2018

Podczas sobotniego „Święta Jabłka” odbyła się również uroczystość wręczenia zasłużonym Sołtysom z gminy Mstów, Odznak Honorowych za Zasługi dla Województwa Śląskiego.   

Odznaczenia, na wniosek Wójta Gminy Mstów, otrzymali Sołtysi, którzy sprawowali (lub sprawują) swoją funkcję ponad 20 lat.

s1

Wyróżnieni Sołtysi to:

Złota odznaka

Tadeusz Rubik  Sołtys miejscowości Krasice (w latach 1984 – 2015)

Marian Jaksender Sołtys miejscowości Brzyszów (od 1994 do teraz)

Zbigniew Bigosiński  Sołtys Mstowa (od 1994 - do teraz)

Jerzy Siwek Sołtys miejscowości Zawada (od 1994 – do teraz)

 

Srebrna odznaka

Jerzy Szymczyk Sołtys miejscowości Srocko (w latach 1986-1994 ; i od 2007 - do teraz)

Stanisław Seweryn Sołtys miejscowości Wancerzów i Rajsko (od 1997 do 2015 roku)

Bogusław Knysak   Sołtys miejscowości Małusy Wielkie (od 1994 do 2015 roku)

ze względów rodzinnych odbierze odznakę w późniejszym terminie.
 

s10

Wręczenia odznak dokonali:

- Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk

- Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Marta Salwierak

- Radny Sejmiku Województwa Śląskiego Stanisław Dzwonnik

s5

 

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego

To odznaczenie regionalne ustanowione w 2000r. uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego przyznawane osobom, które całokształtem działalności, realizacją swoich zadań na terenie województwa śląskiego przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju województwa.

Galeria zdjęć

Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla SołtysówOdznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego dla Sołtysów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).