Sobota, 16 stycznia 2021r. | Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Waldemara
Pokaż menu

Oświetlenie skweru przy ZSP w Jaskrowie

28 listopada, 2020

Skwer przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaskrowie, który jest wizytówką miejscowości, od niedawna pięknie wygląda także w porze wieczorowej – wszystko to za sprawą wykonanej w ostatnim czasie dobudowy oświetlenia tej przestrzeni publicznej.

Zakres prac w Jaskrowie obejmował zakup i montaż 8 lamp parkowych z oprawami LED. Nowoczesne oświetlenie uliczne „cieszy oko” mieszkańców – którzy porównują to miejsce do Central Parku w Nowym Jorku (oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji).

skwer_jaskrow_6

Tereny zielone to ważny aspekt przestrzeni publicznej - drzewa dają cień, wpływają na poprawę środowiska oraz poprawiają estetykę. Całość zagospodarowania skweru w Jaskrowie tworzy przemyślany pomysł (jeszcze kilka lat temu ten teren był mocno zaniedbany).

Nowe oświetlenie parkowe LED jest „wisienką na torcie” i stanowi uzupełnienie wcześniej wykonanych prac w otoczeniu tego miejsca m.in.:
 

(2018-2019) Przebudowa ul.Starowiejskiej w Jaskrowie, I i II etap (m.in. remont parkingu przy szkole)

http://www.mstow.pl/art/3395,przebudowa-drogi-w-ulicy-starowiejskiej-w-jaskrowie-i-etap

http://www.mstow.pl/art/3715,ii-etap-przebudowy-ulicy-starowiejskiej-w-jaskrowie-zakonczony

 

(2018-2019) Korekta geometrii skrzyżowania DW786 z ul. Starowiejską i prace brukarskie przy przystanku

http://www.mstow.pl/art/3573,korekta-geometrii-skrzyzowania-dw-786-z-ul-starowiejska-w-jaskrowie

 

(2019) Nasadzenia w ramach zagospodarowania skweru – Fundusz Sołecki (m.in. nasadzenia krzewów, cięcia formujące starych drzew, dosiewka trawy metodą hydrosiewu)

http://www.mstow.pl/art/3677,nasadzenia-na-skwerze-przy-zsp-w-jaskrowie
 

(2018) Zagospodarowanie skweru - dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” (m.in. wykonanie ścieżek pieszych z kostki brukowej, ukształtowanie terenu wokół ścieżek, obsianie trawą)

http://www.mstow.pl/art/3306,pobudzenie-aktywnosci-fizycznej-mieszkancow-poprzez-stworzenie-miejsc-do-aktywnego-wypoczynku-i-rekreacji-w-miejscowosci-jaskrow
 

(2020) Monitoring skweru – Fundusz Sołecki

http://www.mstow.pl/art/3877,monitoring-w-solectwach

Galeria zdjęć

Oświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w JaskrowieOświetlenie parkowe LED - skwer przy ZSP w Jaskrowie
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).