Wtorek, 27 lipca 2021r. | Imieniny: Lilii, Julii, Natalii
Pokaż menu

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie

21 listopada, 2020

Śląska Organizacja Turystyczna zrealizowała projekt „Popularyzacja turystyki kajakowej na Liswarcie i Warcie” (dofinansowanie z budżetu obywatelskiego Województwa Śląskiego). W ramach zadania na terenie Gminy Mstów oznakowany został szlak kajakowy na rzece Warcie.

Warta-oznakowanie-szlaku-kajakowego

Wzdłuż rzeki Warty ustawiono znaki informacyjne i ostrzegawcze (przy mostach w: Jaskrowie, Mstowie i Kłobukowicach), których celem jest poprawa bezpieczeństwa uczestników spływów kajakowych. Dodatkowo, w miejscu przystankowym w Mstowie -w pobliżu Skały Miłości - zamontowana została tablica informacyjna, dotycząca szlaku kajakowego oraz atrakcji turystycznych, które można zwiedzić w najbliższej okolicy.

Łączna długość oznakowanego szlaku kajakowego na Warcie to 42 kilometry – od Częstochowy do granicy województwa w miejscowości Pławno.

Galeria zdjęć

Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020Oznakowanie szlaku kajakowego na rzece Warcie - ŚOT 2020
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).