Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Piknik Rycersko – Archeologiczny na Gąszczyku rozpoczęty!

Czerwiec 15, 2018

Piknik Rycersko – Archeologiczny na Gąszczyku rozpoczęty!

 

Przy pięknej pogodzie, rozpoczęła się wyprawa we wczesnośredniowieczną przeszłość. Na Grodzisku Gąszczyk w Siedlcu odbywają się inscenizację przygotowane przez najlepszych polskich rekonstruktorów, pomagające zrozumieć, jak mogło wyglądać wtedy życie mieszkańców tego miejsca. Liczne warsztaty tematyczne i pokazy walk wojowników, przyciągnęły dzieci i młodzież szkolną.

Na zakończenie roku szkolnego to świetna lekcja historii, a jednocześnie rozrywka i przypomnienie o zbliżających się wakacjach.

 

Na historyczne Grodzisko zaprasza Gmina Mstów i Grupa Rekonstrukcyjna „Żelaznego Wilka”. Pokazy walk wojów prezentuje Bractwo „Wotczina Rarog”, za kulinaria odpowiada Stowarzyszenie Nowa Tradycja. Ukrytych skarbów pomagają szukać archeolodzy z Muzeum Częstochowskiego, którzy prowadzili na Grodzisku przez kilka sezonów prace archeologiczne.

 

Piknik będzie się odbywał do soboty 16 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).