Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

Piosenka na temat Mstowa – „Moja okolica”

04 lipca, 2020

Czas pandemii wyzwala w ludziach moce twórcze i podsuwa niecodzienne pomysły. Takim właśnie pomysłem było nagranie piosenki na temat Mstowa pt. „Moja okolica”, w wykonaniu Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Mstowianki”. To produkcja muzyczna z gatunku nowoczesnej elektroniki, nagrana w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie oraz w studiu „Double Time” Częstochowa.

kgw7

Pomysłodawcą całej akcji jest Dyrektor GOKu Krzysztof Drynda, który chciał połączyć "tradycyjny wykon z nowoczesnym brzmieniem" i pokazać nieco inne oblicze sztuki ludowej. Do znanej melodii słowa o miejscowości Mstów napisała członkini KGW Mstów, Pani Weronika Marchewka. W studiu tradycyjne dźwięki akordeonu uwiecznił „człowiek orkiestra” Walenty Mazur, natomiast realizacją dźwięku i aranżacją całości utworu zajął się Krzysztof Drynda.

Nowością był fakt, iż każda z pań nagrywała osobno, co pozwoliło uzyskać większy wpływ na brzmienie nagrywanych wokali. W procesie twórczym zastosowano nowoczesne brzmienia syntezatora analogowego i kultowej maszyny perkusyjnej. Połączenie śpiewu ludowego z brzmieniem instrumentów elektronicznych stworzyło piosenkę, która z powodzeniem może stać się przebojem.

Utwór będzie dostępny bezpłatnie (do odsłuchu lub pobrania) na platformie streamingowej SoundCloud Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.

Zapraszamy do słuchania, lajkowania, pobierania!
https://soundcloud.com/gokwmstowie/moja-okolica

kgw5a

 

Dyrektor GOK w Mstowie informuje również, iż w sezonie wakacyjnym planowane jest ogłoszenie konkursu filmowego "Nakręć klipa dla Mstowianek!". Najciekawsze kilku lub kilkunastosekundowe ujęcia dotyczące Mstowa nakręcone smartfonem zostaną użyte w produkcji teledysku, a na premierę utworu zapraszamy Państwa w sobotę 4 lipca 2020 r. o godz. 20.00 na profil Facebook'owy Gminnego Ośrodka Kultury w Mstowie.
 

Info: Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).