Środa, 22 maja 2019r. | Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty
Pokaż menu

Poprawa odwodnienia ul. Ogrodowej w Mstowie

Listopad 27, 2018

Wybrany został Wykonawca zadania pn. „Poprawa odwodnienia korpusu drogowego drogi wojewódzkiej nr 786 na odcinku od mostu do skrzyżowania z drogą gminną w miejscowości Mstów”.

Celem przebudowy drogi wojewódzkiej nr 786 jest poprawa odwodnienia w rejonie skrzyżowania z ul. Ogrodową w Mstowie (na wysokości Skały Miłości). Jest to bardzo ważne dla mieszkańców tej części Mstowa - ze względu na specyficzne ukształtowanie i odwodnienie terenu, szczególnie w okresach wysokich stanów wód rzeki Warty.

od3

- „To kolejna bardzo miła informacja z Zarządu Dróg Wojewódzkich z Katowic. O poprawę odwodnienia ul. Ogrodowej zabiegałem od początku swojej pierwszej kadencji. Najpierw, dzięki zrozumieniu ważności tematu w ZDW w Katowicach, powstało kilka koncepcji tego odwodnienia, a w tym roku (na podstawie jednej wybranej koncepcji) opracowano dokumentację projektową. Ostatnim krokiem będzie wykonanie inwestycji, które rozpocznie się wiosną 2019r.” – cieszył się Wójt Tomasz Gęsiarz.

 

Poprawę odwodnienia korpusu drogowego umożliwi projektowana reprofilacja istniejącego bezodpływowego rowu przydrożnego i budowa przepustu (pod drogą DW 786), wraz z rowem odprowadzającym wody opadowe do koryta rzeki Warty – a także przebudowa istniejących wpustów deszczowych.

od1

W ramach zadania przewiduje się m.in.:

- wymianę konstrukcji nawierzchni istniejącej jezdni przebudowywanej drogi,

- odtworzenie istniejącego prawostronnego chodnika,

- przebudowę istniejącego lewostronnego pobocza,

- przebudowę istniejącego rowu przydrożnego,

- budowę przepustu drogowego pod korpusem drogi DW786 i rowu łączącego wylot przepustu z korytem rzeki „Warty”.

 

Wartość zadania: 1.684.447,79 zł brutto

Termin wykonania: do 30.10.2019r.

Więcej:

http://www.bip-slaskie.pl/zdwkatowice/zamowienia_publiczne/3

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).