Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Poziom zaszczepienia mieszkańców

19 czerwca, 2021

Ministerstwo Zdrowia udostępniło możliwość śledzenia procesu szczepień w poszczególnych gminach. Zestawienie opublikowane jest pod adresem https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin.
W szczegółowym raporcie dla każdej gminy można znaleźć informację o liczbie ludności, liczbie pacjentów, którym podano jedną dawkę, oraz liczbie pacjentów w pełni zaszczepionych (tu system podaje także wskaźnik procentowy). Można także prześledzić, jak wyglądają szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych. Analizę danych przygotowuje Centrum e-Zdrowia we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Centrum GovTech, NFZ oraz GUS.

szczepienia-w-gminach

Na terenie Gminy Mstów działają dwa punkty szczepień, w których można zaszczepić się przeciwko COVID-19 (w Mokrzeszy i w Mstowie). Z raportu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że do chwili obecnej na terenie Gminy Mstów dwoma dawkami szczepionki zaszczepiło się 2558 osób, co daje 23,6% wszystkich mieszkańców gminy. Natomiast jedną dawkę szczepionki podano 4160 osobom, co stanowi 38,35% mieszkańców gminy.

W rozbiciu na grupy wiekowe liczby osób, którym podano jedną dawkę szczepionki wyglądają następująco:
0-11 lat – 0
12-19 lat – 99 osób
20-39 lat – 820 osób
40-59 lat – 1491 osób
60-69 lat – 931 osób
70+ lat – 819 osób

Źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ile-osob-zaszczepionych-w-kazdej-gminie-resort-zdrowia-udostepnia-zestawienie

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).