Wtorek, 22 września 2020r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Progi zwalniające w Łuszczynie

12 sierpnia, 2020

W Łuszczynie zostały wykonane dwa progi zwalniające, w ciągu drogi gminnej Łuszczyn-Zawada. Zadanie zrealizowano w ramach Funduszu Sołeckiego.
 

Czasem mniejsze inwestycje bardziej cieszą, niż te, warte kilkaset tysięcy złotych. Tak było w przypadku Łuszczyna, gdzie mieszkańcy tej miejscowości są bardzo zadowoleni z wykonania progów zwalniających, ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze.

Warty podkreślenia jest fakt, iż mieszkańcy sami zdecydowali o tej inwestycji, tłumnie przychodząc na ubiegłoroczne Zebranie Wiejskie Sołectwa Kłobukowice, Łuszczyn (prowadzone przez Sołtysa Łukasza Herężego) - w sprawie podziału Funduszu Sołeckiego. Trzeba docenić też postawę mieszkańców Kłobukowic, którzy zrozumieli potrzebę w sąsiedniej miejscowości i również głosowali za wykonaniem tego zadania w sołectwie.

luszczyn1a

Zakres robót obejmował m.in.:

- mechaniczne rozebranie masy bitumicznej i podbudowy z kruszywa kamiennego ;

- wykonanie podbudowy i profilowanie podłoża ;

- wykonanie progów o nawierzchni z kostki betonowej B1 (gr. 8cm) w kolorze czerwonym ;

 - wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Galeria zdjęć

Progi zwalniające w ŁuszczynieProgi zwalniające w ŁuszczynieProgi zwalniające w ŁuszczynieProgi zwalniające w ŁuszczynieProgi zwalniające w ŁuszczynieProgi zwalniające w Łuszczynie
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).