Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

Projekt przebudowy drogi powiatowej nr 1037 S na odc. Siedlec – Gąszczyk

Lipiec 11, 2018

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie, przy dofinansowaniu gminy Mstów, zlecił opracowanie dokumentacji technicznej na przebudowę drogi powiatowej nr 1037 S na odc. Siedlec – Gąszczyk.

Wcześniej zostało podpisane stosowne porozumienie pomiędzy Zarządem Powiatu Częstochowskiego a Wójtem Gminy Mstów -  strony oświadczyły, że wspólnie sfinansują wykonanie dokumentacji.
 

s7

 

Ww. odcinek drogi powiatowej 1037 S jest mocno obciążony i z roku na rok jest w coraz gorszym stanie – liczne spękania i „dziury” utrudniają komunikację. Stąd pomysł na przygotowanie się do wykonania w najbliższej przyszłości inwestycji przebudowy drogi, czego nieodzownym pierwszym elementem jest dokumentacja projektowo-kosztorysowa.
 

s2

Zakres dokumentacji obejmuje m.in.:

- konstrukcję nawierzchni jezdni o szerokości 6,0m  ;

- utwardzenie poboczy o szer. 1,0m  ;

- wykonanie jednostronnego chodnika dla pieszych w ciągu drogi, o szer. 2,0m  ;

- odtworzenie rowów przydrożnych z wyprofilowaniem skarp  ;

- odwodnienie drogi (wariantowo wg uwarunkowań terenowych).

 

Wymagany termin wykonania przedmiotu zamówienia: (opracowanie projektu i uzyskanie w imieniu Inwestora wszelkich zgód i pozwolenia na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót) do dnia: 15.12.2018r.

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).