Poniedziałek, 17 lutego 2020r. | Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Pokaż menu

Przebudowa drogi powiatowej 1060S na odcinku Rudniki -Wancerzów

Wrzesień 11, 2019

9 września w Starostwie Powiatowym w Częstochowie Wicewojewoda Śląski Robert Magdziarz pogratulował włodarzom okolicznych gmin i powiatów otrzymanych środków finansowych na budowę dróg i wręczył okazjonalne czeki.

Starosta Częstochowski Krzysztof Smela odebrał symboliczne czeki na dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na kwotę ponad 27 mln zł. Powiat Częstochowski złożył 3 wnioski. Wszystkie dostały pozytywną ocenę i dofinansowanie w wysokości 55% kosztów realizacji.

s1

 

Jednym z nich jest zadanie drogowe pn. "Przebudowa drogi  powiatowej nr 1060 S na odcinku od DK 91 w m. Rudniki do DW 786 w m. Wancerzów, gmina Rędziny i Mstów”. To ponad 5-kilometrowy odcinek zniszczonej już drogi powiatowej, stanowiący ważne połączenie z gminą Rędziny oraz  m.in. w kierunku dróg krajowych: DK-1 czy DK-91.

 Wartość złożonego wniosku: 9,175 mln zł (z tego szacunkowa wartość zadania na terenie gminy Mstów 2,7 mln zł). Realizacja: w latach 2019 – 2020.

powiat-czestochow-logo

Władze powiatu częstochowskiego oraz gmin: Mstów i Rędziny już wcześniej wstępnie zadeklarowały współfinansowanie inwestycji, w ramach wkładu własnego do Funduszu Dróg Samorządowych. Planowana szacunkowa pomoc finansowa gminy Mstów to ok. 600 tyś. zł (0,6 mln zł, przy wartości zadania 9,175 mln zł).

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).