Sobota, 8 sierpnia 2020r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

Przebudowa drogi w ul. Kopernika w Mstowie

11 lipca, 2020

Zakończono przebudowę drogi w ul. Kopernika w Mstowie, która ma za zadanie poprawić komunikację w rejonie szkoły podstawowej i cmentarza parafialnego. O rozpoczęciu prac pisaliśmy: http://www.mstow.pl/art/3893,przebudowa-ul-kopernika-w-mstowie

Istniejąca droga lokalna łączy ul. Partyzantów z ul. M.Skłodowskiej-Curie w Mstowie. Stanowi dojazd do istniejących posesji, jak i też do gruntów rolnych. Wcześniejszy stan drogi nie był zadowalający: nawierzchnia ziemna, żużlowa, bez rowów i poboczy.

kop1

Zakres robót dla zadania „Przebudowa drogi łączącej ul. Kopernika z ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Mstowie” obejmował przebudowę istniejącej drogi na odcinku o łącznej długości ok. 315,7mb i szerokości zmiennej od 3,0 do 5,0m m.in. :

- roboty pomiarowe i rozbiórkowe,

- korytowanie drogi wraz z rozbiórką istniejącej podbudowy (pod projektowaną konstrukcję nawierzchni drogi),

- wykonanie ekostabilizacji,

- podbudowa z kruszywa kamiennego,

- nawierzchnia asfaltobetonowa w 2 warstwach (warstwa wiążąca wyrównawcza 4cm, warstwa ścieralna 4 cm)

- roboty towarzyszące (regulacja uzbrojenia) i zagospodarowanie przyległego terenu poprzez ukształtowanie, plantowanie, uzupełnienie ziemią i obsianie trawą.

 

kopernika41

Zadanie wykonała firma OLS Sp. z o.o. Sp.k., Lubliniec.

Galeria zdjęć

Przebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w MstowiePrzebudowa drogi w ul. Kopernika w Mstowie
Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).