Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Przebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie dofinansowana z PROW !

Październik 29, 2018

Zadanie pn. „Przebudowa drogi w ulicy Starowiejskiej w Jaskrowie” zostało dofinansowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

Wniosek Gminy Mstów znalazł się na wysokim, 5. miejscu na liście rankingowej, z dofinansowaniem 1.458.240,00 zł. !!

 

PROW-2014-2020-logo-kolor_52k

Zarząd Województwa Uchwałą Nr 2441/294/V/2018 z dnia 23.10.2018 r. zatwierdził listę informującą o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW).

 

Więcej: http://prow.slaskie.pl/czytaj/lista_informujaca_o_kolejnosci_przyslugiwania_pomocy___operacje_typu_budowa_lub_modernizacja_drog_lokalnych

slaskie

Aktualnie trwa realizacja I etapu prac na ul. Starowiejskiej w Jaskrowie, obejmująca m.in.:

- budowę chodnika (ze zjazdami po stronie zachodniej) ,

- remont parkingu przy szkole (tj. roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, rury ochronne, parking z chodnikiem z kostki przy szkole) ,

- wpusty uliczne po stronie chodnika, z podłączeniami do studni chłonnych,

- studnie chłonne ,

- ukształtowanie terenu,

- regulację uzbrojenia w chodniku.

j11

II etap jest planowany na 2019 rok i będzie obejmował m.in. przebudowę drogi w ul. Starowiejskiej w Jaskrowie (na odcinku o długości 1121,2 mb) oraz kontynuację odwodnienia drogi do studni chłonnych oraz kanałem deszczowym (na długości ok. 569 metrów).

Galeria zdjęć

Przebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu pracPrzebudowa ul. Starowiejskiej w Jaskrowie - realizacja I etapu prac

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).