Środa, 19 lutego 2020r. | Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelego
Pokaż menu

Remonty i montaż nowych elementów placów zabaw

Sierpień 14, 2019

W ramach zadania pn. "Dostawa i montaż elementów małej architektury i placów zabaw” na terenach rekreacyjnych w poszczególnych sołectwach gminy Mstów zamontowano nowe urządzenia (zgodnie z zapotrzebowaniem i przedmiarem robót). Dokonano również  przeglądów istniejących placów zabaw.

Prawo każdego dziecka do zabawy gwarantuje konwencja ONZ z 20 listopada 1989r. Zadaniem rodziców i opiekunów jest pomoc w trakcie zabawy oraz nieograniczanie prawa dzieci do ekspresji. Natomiast obowiązkiem każdego, kto umożliwia zabawę – zapewnienie dzieciom maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa.

r6

 

Kontrole, niezbędne naprawy i konserwacje urządzeń zostały przeprowadzone na kilkunastu placach zabaw w miejscowościach m.in.: Brzyszów, Kłobukowice, Łuszczyn, Krasice, Małusy Wielkie, Małusy Małe, Srocko, Jaskrów, Mstów, Kuchary, Kobyłczyce. Nowe urządzenia (m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, ważki itp.) posiadają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa.

Dodatkowo na terenach rekreacyjnych przy Urzędzie Gminy  w Mstowie dokonano montażu nawierzchni bezpiecznej. W ramach zakresu prac wymieniono również ławki na Rynku w Mstowie.

Galeria zdjęć

Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019Remonty placów zabaw i montaż nowych elementów -2019

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).