Środa, 21 sierpnia 2019r. | Imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa
Pokaż menu

Tradycje i zwyczaje Wielkanocne

Kwiecień 18, 2019

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Jak w Polsce obchodzi się Święta Wielkiej Nocy? Jakie tradycje, zwyczaje i obrzędy są z nią związane? Jak to wyglądało dawniej, a jak dziś?

O tym wszystkim w ciekawym materiale filmowym ze Stołów Wielkanocnych, które odbyły się  na początku kwietnia w Mstowie.

Stoły Wielkanocne w Mstowie, 06.04.2019 (materiał filmowy) >>> 1a

Relacja i zdjęcia:
http://www.mstow.pl/art/3479,prezentacja-stolow-wielkanocnych

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).