Sobota, 16 lutego 2019r. | Imieniny: Danuty, Julianny, Daniela
Pokaż menu

TVP3 Katowice z wizytą w gminie Mstów

Czerwiec 22, 2018

W ostatnich dniach Telewizja Polska TVP3 w Katowicach nakręciła dwa programy, mówiące o gminie Mstów.

TVP3-Katowice

1. Nowy odcinek Kroniki Jurajskiej, dotyczył będzie nowej ścieżki pieszo – rowerowej w rejonie Przeprośnej Górki w Siedlcu, łączącej nas z Częstochową. To długo oczekiwana inwestycja turystyczna, ułatwiająca m.in. bezpieczny dojazd rowerem do Mstowa, wykonana w porozumieniu z miastem Częstochowa. Miasto swój krótszy odcinek od strony ul. Mstowskiej, wykonało już wcześniej. Gmina Mstów rozpoczęła prace w ub. roku, a obecnie są one kończone.

 

DSC_0930

Kronika Jurajska emitowana będzie w TVP3 Katowice 29 czerwca, piątek, o godzinie 18 (powtórka o 19.30).

 

 

2. Drugi program będzie dotyczył ochrony środowiska i wspólnych działań straży pożarnych z Jaskrowa i Mstowa, kajakarzy oraz pracowników gminy Mstów, dotyczących sprzątania rzeki Warty.

DSC_1017

 

Uprzątanie powalonych drzew i śmieci płynących od strony Częstochowy, a zatrzymujących się w miejscach takich zatorów, to problem, z którym nie do końca radzą sobie nominalni zarządcy rzeki Warty – wcześniej RZGW w Poznaniu, teraz Wody Polskie.

Stąd by piękny odcinek Warty, przepływający przez gminę, utrzymać w czystości potrzebne są społeczne działania osób i instytucji z terenu gminy. I tą współpracą zainteresowała się TVP3 w Katowicach.

Galeria zdjęć

TVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie MstówTVP3 Katowice z wizytą w gminie Mstów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).