Piątek, 24 września 2021r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Wakacje z GOKiem

26 lipca, 2021

W pierwszych dwóch tygodniach wakacji Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zorganizował dla dzieci zajęcia artystyczne i rekreacyjne. Na mstowskim rynku odbyły się spotkania, w trakcie których dzieci mogły za darmo i dobrowolnie skorzystać z różnych form ciekawego spędzenia czasu wolnego.
GOK-logo

Sytuacja luzowań obostrzeń pandemicznych pozwoliła swobodnie wyjść na tereny otwarte i rekreacyjne, a instruktorom plastyki GOKu w Mstowie umożliwiła organizację wakacyjnych atrakcji na świeżym powietrzu. Propozycje podzielone były na dwa bloki tematyczne:
1. plastyczny (poświęcony malowaniu)
2. rekreacyjny (skoncentrowany na grach i zabawach).

Dzieci w każdym wieku mogły korzystać z różnych propozycji, takich jak:
- stanowisko malowania gigaobrazu na folii, przy użyciu farb i pędzli;
- stanowisko malowania kredą na dużym kartonie leżącym na placu rynku;
- stanowisko kolorowanek przy stoliku z kredkami;
- stanowisko malowania gąbkami i wałkami (wykonując odbitki i kolorowe obrazy na dużych kartonach).

Wakacje-z-GOK

Dzieci musiały wykazać się sprytem i wytrwałością w doborze farb - przy odbijaniu rąk czy wałkowaniu obrazów i rysowaniu kredą na kartonie leżącym u ich stóp. Wszystko to zostało przez małych artystów potraktowane jako wyzwanie i przygoda. Efektem tych wakacyjnych działań jest wystawa prac, która będzie prezentowana na stronie internetowej GOKu.

Bezdyskusyjnym hitem wakacyjnych „szaleństw” okazały się zajęcia z balonami. Balony można było samemu wypełnić powietrzem lub wodą. Służyły one wówczas do różnych celów: te napompowane powietrzem można było udekorować malując na nich wzory mazakami; można było nimi grać. Te napełnione wodą służyły jako piłka do gry, do zawodów turlania, czy do gry w hokeja. Natomiast najlepiej balony sprawdzały się jako „bomby”, którymi dzieciaki obrzucały się aż do ich pęknięcia. Słoneczna pogoda sprzyjała wodnym bitwom, a entuzjazm dzieci nie miał końca.

Informacja:  Krzysztof Drynda - Dyrektor GOK Mstów

Galeria zdjęć

Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021Wakacje z GOKiem 2021

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).