Poniedziałek, 20 maja 2019r. | Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Pokaż menu

Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”

Czerwiec 12, 2018

W miniony weekend (9-10 czerwca) na stadionie „Warty” w Mstowie odbyły się wyścigi dronów „Drone Racing 2018”. Była to impreza w randze Pucharu Polski.
 

W zawodach, organizowanych przez Aeroklub Częstochowski, zmierzyło się kilkudziesięciu zawodników, którzy na specjalnie przygotowanym torze walczyli o punkty w klasyfikacji generalnej.
 

dr0

 

Dron Race to wyścig quadrokopterów po wyznaczonej trasie z przeszkodami. Modele mają za zadanie pokonać trasę w jak najkrótszym czasie. Piloci muszą zadbać o zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych oraz unikanie zderzeń z innymi quadami. Wszystko to prezentuje się niezwykle widowiskowo.

Drony pilotowane są w systemie RC FPV (Remote Controlled First Person View) polegającym na tym, że modelarz sterując modelem ma stały podgląd „na żywo” z kamery umieszczonej na modelu. Tym sposobem pilotujący ma wrażenie, jakby siedział w kabinie modelu.
 

dr1

Sport dronowy, mimo że jest wciąż młodą dyscypliną sportową, rozwija się niezwykle prężnie, dostarcza wielu emocji i jest bardzo widowiskowy. Przyciąga on wiele światowych marek, które upatrują w nim wielki potencjał i motor napędowy do rozwoju technologicznego.

W tym roku do udziału w evencie zaproszone zostały także firmy i instytucje z branży bezzałogowej, którzy podczas dwudniowej imprezy mogły zaprezentować swoje produkty i osiągnięcia w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Organizacją zawodów, podobnie jak w zeszłym roku zajęli się pracownicy firmy „Na Horyzoncie”, będący członkami Aeroklubu Częstochowskiego, oraz częstochowska grupa SC34 Drone.

 

Więcej: http://aeroklub-czestochowa.org.pl

Galeria zdjęć

Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”Wyścigi dronów „Drone Racing 2018”

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).