Czwartek, 9 lipca 2020r. | Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Pokaż menu

Zagospodarowanie skweru w Mokrzeszy

29 czerwca, 2020

Bardzo ciekawy pomysł zagospodarowania działki mienia komunalnego został zrealizowany w sołectwie Mokrzesz.

mokrzesz2

Teren, znajdujący się przy skrzyżowaniu drogi powiatowej 1024S (kierunek Krasice) z drogą wojewódzką 786, wcześniej był zarośnięty i zaniedbany. Dzięki kreatywności Pani Sołtys Anny Mazia przestrzeń została m.in. wyrównana, obsiana trawą i wyposażona w nowe, drewniane elementy małej architektury /widoczne na zdjęciu powyżej/. Pojawiły się również piękne kwiaty.
Teraz to miejsce może być wizytówką Mokrzeszy.

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).