Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Zajęcia „HipHop Dance” w mstowskim GOKu

Listopad 03, 2018

Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie zaprasza na zajęcia z tańca nowoczesnego. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 listopada 2018r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej GOKu. Zajęcia poprowadzi instruktor Izabela Głowacka.
 

Zajęcia z tańca nowoczesnego to udoskonalanie techniki różnych form tanecznych. Praca nad pamięcią ruchową poprzez naukę różnych choreografii połączona jest tu z dobrą zabawą - tak by młodzi tancerze pamiętali, że taniec to przede wszystkim radość i możliwość pokazania i wyrażenia siebie.

Hip-hop zaliczany jest do Street Dance, czyli tańców ulicznych. Powstał na ulicach Nowego Jorku. Dzieli się na różne odmiany (np. new style, freestyle, skoczny house, electric boogalo), co czyni go wyjątkowo różnorodnym. Taniec Uliczny (Street Dance) skrywa w swojej nazwie wiele możliwości oraz kierunków rozwoju.
 

plakat-Taniec

Izabela Głowacka swoją przygodę z tańcem hip hop, funky, steet dance zaczęła od 13. roku życia, w grupie "THE BEST" szkoliła się pod okiem instruktora Marka Mazurskiego. Wraz z grupą zdobywała czołowe miejsca na rozmaitych zawodach i występowała na wielu pokazach tanecznych, wyjeżdżała także na obozy taneczne. W 2007 roku zdobyła uprawnienia instruktora tańca nowoczesnego w zakresie form tanecznych hip hop, Break Dance, Electric Boogie o specjalności hip hop w Poznaniu. Od 2007 roku razem ze znajomymi tancerzami założyła ekipę "SHARP DANCE", trenowała dzieci i młodzież w Blachowni i Częstochowie. Prowadziła również warsztaty hip hop w Szkołach Podstawowych. Ponadto zespół brał udział w różnych pokazach i występach tanecznych. Do swoich osiągnięć i zespołu zalicza m.in. 1 miejsce na X Ogólnopolskim Festiwalu Tańca" Free Style".

Taniec jest dla niej sposobem na wyrażanie samego siebie, wyrażanie swoich emocji, wolnością ruchu, pasją.

info:

Krzysztof Drynda – Dyrektor GOK Mstów

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).