Poniedziałek, 25 maja 2020r. | Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Pokaż menu

Zakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w Katowicach

02 grudnia, 2019

Podczas Sesji Rady Gminy Mstów w dniu 29 listopada 2019 roku przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymali symboliczne vouchery na sprzęt, zakupiony z dofinansowaniem WFOŚiGW w Katowicach.

wf

Przypomnijmy, że Gmina Mstów pozyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach do zakupu sprzętu dla jednostek OSP z terenu gminy w wysokości 15 000,00 złotych. Z budżetu Gminy Mstów na realizację tego zadania przeznaczono kwotę 15 023,40 złotych.

Pisaliśmy o tym: http://www.mstow.pl/art/3676,dofinansowanie-wfosigw-dla-jednostek-osp

osp_logo

Z tych środków (w sumie ponad 30.000,00 zł) udało się zakupić sprzęt pożarniczy, który jest niezbędny w walce z zagrożeniami dla środowiska naturalnego, a także sprzęt ochrony indywidualnej strażaka, m.in.:

- Węże tłoczne W-52 i W-75,

- Opryskiwacz spalinowy,

- Kominiarki niepalne,

- Rękawice strażackie skórzane,

- Hełmy strażackie,

- Obuwie strażackie skórzane,

- Prądownice wodno pianowe,

- Prądownice wodne do gaszenia traw,

- Agregaty prądotwórcze,

- Drabiny nasadkowe,

- Tłumice gumowe.

o5

W imieniu jednostek OSP podziękowania Radzie Gminy Mstów, Wójtowi i Skarbnik Gminy złożył Prezes Zarządu Gminnego OSP RP, dh Wiesław Kyzioł.

Galeria zdjęć

Zakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w KatowicachZakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w KatowicachZakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w KatowicachZakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w KatowicachZakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w KatowicachZakup sprzętu dla OSP z dofinansowaniem WFOŚiGW w Katowicach

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).