Sobota, 22 września 2018r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Zaproszenie do współpracy fotografujących przyrodę

Październik 09, 2017

Fundacja "Przyroda i Człowiek" oraz Związek Gmin Jurajskich zapraszają do współpracy fotografujących przyrodę - przy realizacji publikacji, pupularyzującej walory Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej.

 

zaproszenie-ksiazka-FPiC_-ZGJ

Zależy nam na ukazaniu mazaikowego układu szaty roślinnej oraz świata zwierząt, wynikającego z występowania na Wyżynie siedlisk o zróżnicowanych cechach, m.in.: wapiennych wzgórz, skalnych ścian, obszarów pokrytych piaskami, wilgotynych siedlisk dolin rzecznych i źrodlisk. Jednym z ważnych aspektów planowanego wydawnicta będzie ukazanie wielowiekowego związku człowieka z przyrodą. Uchwycenie często odchodzącyhch już dziś krajobrazów i towarzyszących im gatunków roślin i zwierząt to ważane założenie przygotowywanej książki.

 

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie linków do autorski katalogów z fotografiami - wglądówkami lub pojedynczych zdjęć na adres: .

Termin zgłoszeń mija 20 grudnia 2017 r.
Dla autorów zakwalifikowanych zdjęć przewidziona autorskie honoraria.
Wydanie publikacji planowane jest w 2018 r.

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).