Środa, 13 listopada 2019r. | Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa
Pokaż menu

Zarząd ŚZGiP w Wodzisławiu Śląskim

Lipiec 08, 2019

W dn. 5 lipca 2019 r. w Wodzisławiu Śląskim odbyło się posiedzenie Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W posiedzeniu tym uczestniczył p. Tomasz Bednarek, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który przedstawił planowane zmiany w sposobie realizacji programu Czyste Powietrze.
 

W trakcie dyskusji poświęconej tym kwestiom członkowie Zarządu zgłosili swoje uwagi do programu. Postulaty te dotyczyły m.in. usprawnienia dystrybucji środków w jego ramach oraz ułatwienia procedury aplikacyjnej dla mieszkańców, a także warunków udziału samorządów lokalnych w procesie weryfikacji wniosków w programie.

s6

 

Wśród omawianych tematów na Zarządzie Związku znalazły się m.in.:  

- problemy zróżnicowanej wysokości wynagrodzeń pielęgniarek zatrudnianych w domach pomocy społecznej (DPS) oraz tych, które są zatrudnione w szpitalach, co wynika z różnic w ich statusie w świetle obowiązujących przepisów prawa ;

- podjęcie uchwały w/s przyjęcia Gminy Krzepice i Powiatu Kłobuckiego do Związku,

- informacja z posiedzenia Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego,

- informacja o posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego,

- potrzeba wypracowania jednoznacznych przepisów, które wskazywałyby podmioty odpowiedzialne za udzielanie pomocy rannym dzikim zwierzętom oraz sposób finansowania zapewnienia opieki takim zwierzętom.

PDF Komunikat-nt_-wzrostu-oplat-za-odpady

więcej : https://www.silesia.org.pl/

Galeria zdjęć

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).