Sobota, 5 grudnia 2020r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

Zmiana na stanowisku Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie

18 maja, 2020

Z dniem 15 maja 2020 roku, Śląski Komendant Wojewódzki PSP powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie st. kpt. inż. poż. Tomaszowi Bąkowi, dotychczasowemu zastępcy komendanta miejskiego.

Natomiast dotychczasowy Komendant Miejski PSP w Częstochowie st. bryg. mgr. inż. Jarosław Piotrowski został Zastępcą Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
 

komendant
 

Pan st. kpt. inż. poż. Tomasz Bąk (na zdjeciu z prawej) ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu w 1997 roku i rozpoczął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Częstochowie na stanowisku dowódcy zastępu. Od sierpnia 1997 roku pełnił służbę w Ośrodku Szkolenia PSP w Częstochowie, a od stycznia 1999 roku w Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie zajmując kolejno stanowiska dowódcy sekcji, zastępcy dowódcy zmiany, a od 2013 roku zastępcy dowódcy JRG. Posiada duże doświadczenie taktyczne i operacyjne w dowodzeniu działaniami ratowniczo- gaśniczymi. Współpracuje ze środowiskiem Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego.

Odznaczony: Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” , Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

 

Więcej:

http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/aktualnosci/wydarzenia,11302/zmiana-na-stanowisku-komendanta-miejskiego-psp-w-czestochowie

http://www.straz.kielce.pl/informacje/aktualnosci-kw/5221-powierzenie-obowiazkow-zastepcy-swietokrzyskiego-komendanta-wojewodzkiego-psp-2-piotrowski

Źródło: Urząd Gminy MstówGmina Mstów
Gmina Mstów, położona na północny wschód od Częstochowy. Na terenie Gminy Mstów możemy obserwować zespoły skałek gdyż około 60% jej terenów należy do Jurajskiego Parku Krajobrazowego, bądź stanowi jego bezpośrednią otulinę. Warunki mikroklimatyczne panujące na obszarze regionu częstochowskiego, określane są przeważnie jako dobre, a okolice Mstowa prezentują się pod tym względem bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).