Środa, 5 sierpnia 2020r. | Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Pokaż menu

“Bitwa o wozy 2020”

08 lipca, 2020
Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl Pałac w Borownie - Magdalia25 / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 pl

Szanowni mieszkańcy Gminy Mykanów !!!

Po raz kolejny MSWiA ogłosiło wytyczne w zakresie dofinansowania w wys. 800 000 zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przez jednostki OSP.

Warunkiem otrzymania dotacji będzie uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w gminie do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich, w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. Chodzi o 49 samochodów w skali kraju.

Niewątpliwie wielu naszym jednostkom OSP z terenu gminy marzy się nowy samochód. Wystarczy abyśmy wzięli jak najliczniejszy udział w głosowaniu 12 lipca 2020 r., o co proszą strażacy ochotnicy.

Należy dodać, iż w I turze wyborów prezydenckich Gmina Mykanów miała najwyższą frekwencję w byłym województwie częstochowskim (69,37%), toteż mamy duże szanse. Wykorzystajmy je wspólnie.
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).