Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

„Czad i Ogień. Obudź czujność”– zajęcia prewencyjne w SP w Starym Cykarzewie

Marzec 20, 2018

Dnia  28 lutego br. w Szkole Podstawowej im. Marcina Kacprzaka w Starym Cykarzewie w oddziale III odbyło się podsumowanie zajęć dla dzieci biorących udział w ogólnopolskiej kampanii „NIE DLA CZADU” realizowanej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych oraz kampanii Wojewody Śląskiego "Czad i Ogień. Obudź czujność". Koordynatorem tego programu był Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.  

Celem kampanii jest przede wszystkim uświadomienie każdemu z nas istnienia niebezpieczeństw związanych z tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, a dokładnie zatruć spowodowanych przez tzw. "cichego zabójcę", a tym samym poprawa naszego bezpieczeństwa.

W ramach powyższego programu w naszej placówce odbyło się kilka zajęć szkoleniowych prowadzonych przez wychowawcę oddziału III. Zajęcia te dotyczyły zatruć spowodowanych tlenkiem węgla (czadem - gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym) oraz zapobiegania nieszczęśliwym zdarzeniom w domu. Uczeń kończący I etap edukacyjny powinien znać zagrożenia, których skutkiem może być zaczadzenie, powinien wiedzieć jak działa czujka czadu, znać numery alarmowe, wiedzieć jak dzwonić po pomoc, znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, wiedzieć jak zapobiegać pożarom  i co zrobić, aby być bezpiecznym. 

W czasie spotkania podsumowującego zaproszony do szkoły przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie st. kpt. mgr inż. Paweł Froch sprawdził opanowane przez trzecioklasistów wiadomości dotyczące programu "NIE DLA CZADU", a następnie wręczył uczniom pamiątkowe dyplomy.

                                                                                                          Małgorzata Mularz
SP w Starym Cykarzewie

 

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).