Wtorek, 11 grudnia 2018r. | Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Dzień Babci i Dziadka połączony z balem karnawałowym w Starym Cykarzewie

Luty 09, 2018

W poniedziałek 22 stycznia w Szkole Podstawowej w Starym Cykarzewie panowała uroczysta atmosfera. Na ten dzień zaplanowano świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowali się do występów, aby jak najlepiej zaprezentować się najbliższym. Tych wyjątkowych gości powitała Pani Dyrektor Małgorzata Chodecka, która w imieniu całej społeczności szkolnej złożyła Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia. Do życzeń również dołączyła się Rada Rodziców poprzez wręczenie seniorom  ślicznych  kwiatów.

 Przepięknie wyrecytowane wiersze, wesoło zaśpiewane piosenki, również w języku angielskim oraz ciekawe ruchy taneczne to jednak nie wszystko, co czekało na Babcie i Dziadków. Każde dziecko wręczyło własnoręcznie wykonany upominek przytulając swoje ukochane Babcie i  Dziadków.

Jednak w tym dniu najważniejsze były chwile spędzone przy wspólnej zabawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców naszych uczniów. Podczas tegorocznego Balu Karnawałowego wszyscy przenieśli się w magiczny świat Krainy Lodu. Dzieci w przepięknych strojach świetnie się bawiły wraz z Babciami i Dziadkami w zabawach prowadzonych przez Annę i Kristoffa, bohaterów przewodniej bajki. Atrakcją balu był gość specjalny bałwan Olaf, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Podczas imprezy na uczestników czekało wiele różnych atrakcji: śnieżne korowody, taniec zamrażaniec, konkursy i zabawy muzyczno - ruchowe, zabawy z chustą integracyjną, a także taniec w bańkach mydlanych. Na sali podczas pląsów i zabaw robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Zorganizowana uroczystość umożliwiła wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom oraz Babciom i Dziadkom, co było głównym celem tego wyjątkowego spotkania.

Opracowanie: Magdalena Stobiecka
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).