Poniedziałek, 17 grudnia 2018r. | Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Pokaż menu
Wolna powierzchnia

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu w Starym Cykarzewie

Luty 13, 2018

Wiwat Babciu! Wiwat Dziadku! Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne  obchody Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu w Starym Cykarzewie. W piątek 26 stycznia, dzięki uprzejmości pani dyrektor Małgorzaty Chodeckiej, w Zespole Szkół w Starym Cykarzewie zebrało się wielu zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Mykanów Dariusz Pomada, Przewodniczący Rady Gminy Mykanów Włodzimierz Cichoń, radni Gminy Mykanów - Władysław Tyfel i Marcin Jędrasiak, nadleśniczy Grzegorz Półtorak, Babcie i Dziadkowie oraz Rodzice przedszkolaków. Pani dyrektor Barbara Chyrzyńska powitała licznie przybyłych gości, złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do oglądania programu artystycznego w wykonaniu dzieci, życząc jednocześnie niezapomnianych wrażeń.

Jako pierwsze wystąpiły najmłodsze przedszkolaki, które przeniosły się do Krainy Smerfów i pod kierunkiem wychowawczyni Pauliny Pijanki zaprezentowały smerfne układy taneczne. Następnie wystąpiły „Średniaki”, które pod kierunkiem wychowawczyni Magdaleny Różyckiej i Doroty Kowalik przedstawiły inscenizację wiersza „Wesoły pociąg”, inspirowaną utworem J. Tuwima pt. „Lokomotywa”. Jako ostatnia zaprezentowała się grupa „Starszaków”, która pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Błaszczyk, wystąpiła z inscenizacją wiersza J. Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka”. Wszystkie występy przeplatane były śpiewem, tańcem, recytacją wierszy, a nawet grą na bum bum rurkach. Wagę tej niezwykłej uroczystości podkreślały starannie dobrane, bardzo efektowne stroje i rekwizyty dzieci, za których przygotowanie pragniemy serdecznie podziękować Rodzicom. Po prezentacji każdej z grup, wszystkie przedszkolaki wspólnie stanęły na scenie, aby zaśpiewać piosenki specjalnie dla Babć i Dziadków. Po występie dzieci wręczyły swoim Babciom i Dziadkom upominki – piękne kwiaty, które w środku skrywały zdjęcia ukochanych wnucząt.

Rodzinna atmosfera, radość i szczęście towarzyszące wspólnemu spędzaniu czasu, a przede wszystkim wyczuwalna więź łącząca pokolenia, sprawiły, że był to dzień wyjątkowy – pełen emocji, uśmiechu i miłości. Dzień, który uczy najmłodszych jaką wartość ma rodzina, a nam dorosłym przypomina, aby tę najcenniejszą wartość stale pielęgnować…

Już dziś serdecznie zapraszamy za rok!
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).