Piątek, 23 sierpnia 2019r. | Imieniny: Apolinarego, Filipa
Pokaż menu

Dzień Babci i Dziadka w Starym Cykarzewie

Luty 04, 2019

„Nowy Rok to pora życzeń, a więc z życzeniami wszystkie wasze wnuki stoją tu przed wami...” Tymi słowami swój występ artystyczny rozpoczęły przedszkolaki ze Starego Cykarzewa z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez panią dyrektor Barbarę Chyrzyńską przybyłych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Mykanów Włodzimierza Cichonia, Nadleśniczego Nadleśnictwa Kłobuck Grzegorza Półtoraka oraz wszystkich najbliższych naszych przedszkolaków. Następnie pani dyrektor zaprosiła do obejrzenia występów dzieci.

Jako pierwsza wystąpiła grupa maluszków. Maluchy pod czujnym okiem swojej pani D.Kowalik recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, a także zagrały akompaniament do utworu J. Straussa „Nad pięknym modrym Dunajem”. Następnie zatańczyły „Taniec ram pam pam”.

 Potem swój występ taneczno – muzyczny zaprezentowała grupa średniaków. Wraz ze swoją panią A. Uchrońską dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, zagrały akompaniament do utworu J. Straussa „Marsz Radetzky`ego” oraz zatańczyły taniec „Poleczka”.

Na zakończenie wystąpiła grupa starszaków, która w tym roku wspólnie ze swoją panią M. Różycką przygotowała szereg niespodzianek. Starszaki swój występ rozpoczęły od złożenia życzeń jubilatom i zatańczenia samby. Po gromkich brawach do wspólnego muzykowania dołączyła pani dyrektor pod batutą, której przedszkolaki zagrały akompaniament do utworu Paula Simona & Garfunkel „El Condor pasa.” Punktem kulminacyjnemu występu był taniec hiszpański wykonaniu dziewczynek z grupy starszaki do utworu Modern Talking „No Face No Name No Number”, który zakończył się głośnymi owacjami. 

Kolejno na scenę zostały zaproszone wszystkie przedszkolaki, które zaśpiewały „Sto lat” dla swoich dziadków, po czym wręczyły wcześniej przygotowane upominki. Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Mykanów Włodzimierz Cichoń, który podziękowały wszystkim dzieciom za występy, złożył życzenia seniorom, a także podzielił się radosną nowiną o rozpoczęciu budowy nowego przedszkola w 2021r. Nowina ta na sali wywołała ogromny entuzjazm. Ten optymistyczny akcent zakończył tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Występ odbył się w sali gimnastycznej dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej w Starym Cykarzewie. Stroje starszaków przygotowały panie Magdalena Cisowska i Beata Mądrzyk. Dekoracja sali pani Aneta Ociepa. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, a gościom za przybycie.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).