Środa, 24 kwietnia 2019r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszaków w Starym Broniszewie

Październik 30, 2018

12 października 2018 roku świętowaliśmy podwójnie. Hucznie obchodziliśmy ślubowanie naszych najmłodszych uczniów - pierwszoklasistów oraz święto wszystkich pracowników oświaty-  Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej i  podkreśla wiodącą rolę nauczycieli w edukacji młodego człowieka.

Oficjalnego otwarcia uroczystości dokonał Pan dyrektor mgr Krzysztof Wrzalik.

 Po krótkim przemówieniu, w którym przybliżył historię październikowego święta i powitaniu szacownych gości w osobie przewodniczącego Rady Gminy Mykanów Pana Włodzimierza Cichonia oraz Pani Anny Polak –przewodniczącej Rady Rodziców  zaprosił wszystkich do obejrzenia programu artystycznego,  przygotowanego przez uczniów. Wcześniej jednak złożył serdeczne życzenia całemu gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły oraz podziękował za trud włożony w wychowanie nowego pokolenia. Serdeczne podziękowania za życzliwość oraz zaangażowanie i  ofiarną pracę na rzecz szkoły Dyrektor Szkoły Podstawowej  skierował także do Pani Mileny Stanek –ustępującej przewodniczącej Rady Rodziców.

Następnie siedmioro wspaniałych pierwszoklasistów, którymi opiekuje się Pani Małgorzata Pasieka,  w swoim brawurowym programie udowodniło kreatywność i  gotowość szkolną.

Celująco zdali egzamin z wiedzy i umiejętności, by w następnej kolejności uroczyście ślubować wzorowe wypełnianie obowiązków uczniowskich. Ustne ślubowanie potwierdzili złożeniem odcisków w szkolnej kronice.

Po pełnej napięcia i stresującej dla młodego człowieka  części oficjalnej nadszedł czas na chwile przyjemności. Pierwszoklasiści zostali obdarowani  przez  uczniów klasy czwartej przepięknymi maskotkami, a następnie przez rodziców -  łakociami.

Po czym  uśmiechnięci i szczęśliwi zasiedli na widowni.

    Popis swoich umiejętności aktorsko – wokalnych dali także członkowie koła teatralnego prowadzonego przez Panią Katarzynę Jabłońską – Kluskę. Zaprezentowali oni scenkę  kabaretową , która ukazywała typową szkolną rzeczywistość-  trudny los zapracowanego  nauczyciela i nieszczęśliwego ucznia.

  Spotkanie dobiegło końca w radosnej atmosferze.

M.Kasprzyk.

 
Gmina Mykanów
Na terenie gminy Mykanów funkcjonują 24 sołectwa, z 40 wsiami i przysiółkami. Gmina Mykanów położona jest bezpośrednio na północ od miasta Częstochowy. Terytorium gminy w całości położone jest na obszarze Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej (zwanej potocznie Jurą Krakowsko-Częstochowską), w makroregionie określanym jako Wyżyna Wieluńska. Okolice Mykanowa leżą w pobliżu przełomu rzeki Warty przez wypiętrzenia jurajskie pod Częstochową, który oddziela Wyżynę Wieluńską od ciągnącego się na południowy wschód pasma Wyżyny Częstochowskiej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).